Płytki paznokci każdej z nas znacząco się od siebie różnią. Nie od dziś wiadomo, że może się zdarzyć, że jedna z kobiet nie będzie mieć najmniejszych problemów z zapuszczeniem paznokci, inna z kolei będzie cieszyć się z każdego kolejnego milimetra uratowanego przed złamaniem. Jednak nie znaczy, że ta druga grupa kobiet musi pogodzić się ze swoją kruchą płytką paznokcia. Istnieją sposoby, które pozwolą zapuścić długie, mocne paznokcie nawet tym kobietom. Rozwiązanie tego problemu znalazła firma semilac. 

Jak przedłużyć paznokcie z bazą semilac extend base?

baza semilac extend base - przedłużanie paznokciDzięki produktom od marki semilac wiele kobiet może cieszyć się długimi, zadbanymi paznokciami. Produkty dedykowane do przedłużania paznokci sprawdzają się idealnie, sprawiając, że część przedłużona idealnie odwzorowuje przedłużoną płytkę paznokcia. Z jakim produktem możemy osiągnąć taki efekt? Mowa tutaj o produkcie, jakim jest baza semilac extend base – przedłużanie paznokci dzięki niej jest niesamowicie proste. Konsystencja produktu pozwala idealnie nałożyć go na płytkę paznokcia i formę, która jest niezbędna do przedłużenia. Tak naprawdę na długie paznokcie nie musimy już czekać tygodniami i liczyć na to, że w ciągu ich trwania, to co udało nam się zapuścić złamie się. W przypadku bazy semilac na efekt wystarczy poczekać zaledwie godzinę. Produkt po utrwaleniu w lampie jest twardy i odporny na uszkodzenia mechaniczne. W wielu przypadkach zachowuje się nawet lepiej niż płytka paznokcia, która jest znacznie bardziej podatna na uszkodzenia. Na bazę możemy nałożyć dowolny, ulubiony kolor lakieru, a nawet skusić się na efektowny wzór. Po odpowiednim nałożeniu wszystkich produktów łącznie z topem, baza zachowuje swoje właściwości aż do kolejnego manicure. Jeśli po kilku tygodniach nadal chcemy mieć długie paznokcie, jednak nasz odrost pozostawia wiele do życzenia, nie musimy decydować się na całkowite zdjęcie przedłużenia. Wówczas wystarczy odpowiednio spiłować część z topem i kolorem oraz długość samego paznokcia, tak aby nam odpowiadała. Na tak przygotowany paznokieć należy nałożyć jedną warstwę bazy extend i ponownie nałożyć kolor oraz bazę. 

Choć baza nie ma większego wpływu na wzrost naszej płytki paznokcia, wiele kobiet mówi o poprawie, jaką zauważyły na swoich dłoniach. Dzięki bazie extend base możemy zapuścić swoje własne paznokcie. Jak to możliwe? Warstwa bazy nałożona na płytkę paznokcia chroni ją przed uszkodzeniami, tym samym nie dochodzi do złamań. Po kilku miesiącach przedłużanie przy pomocy tej bazy może okazać się zbędne, warto jednak nakładać ją na naszą naturalna płytkę paznokcia, by była jeszcze twardsza