Od kilkunastu lat moja rodzina prowadzi sieć hoteli w Polsce. Nie żadne najwyższej półki pięcio gwiazdkowe, ale o naprawdę fajnym, zadowalającym standardzie. Pierwsza hotel powstał w naszym rodzinnym Toruniu i już po kilku latach stwierdziliśmy że musimy rozszerzyć naszą działalność na inne miasta. Po kolei dochodził Poznań, Warszawa, Wrocław, Gdańsk. Teraz działamy dalej.

Nowa sieć hoteli w Krakowie

projekty hoteli w KrakowiePo dokładnej analizie różnych miast, w których możemy zacząć działać, zastanawialiśmy się nad Krakowem, a Katowicami. Braliśmy pod uwagę Katowice, ponieważ bardzo dużo różnych szkoleń i delegacji firmowych odbywa się właśnie tam. Jednak wybór padł ostatecznie na Kraków, ze względu na to, że jest tam bardzo dużo turystów i ciągle się coś dzieje, więc jest bardzo duże zapotrzebowanie na hotele. Musieliśmy zacząć od projektu. Porównaliśmy projekty hoteli w Krakowie i szukaliśmy czegoś co nas zainteresuje, ale też czegoś co wpasuję się w ciekawą architekturę w Krakowie. Po znalezieniu kilku ciekawych inspiracji, wybraliśmy się do biura architektonicznego, gdzie pokazaliśmy, to co nam się spodobało, powiedzieliśmy też, jak my byśmy to widzieli i zderzyliśmy to z możliwościami, jakie zapewnia nam miejsce, gdzie ma powstać hotel. Po jakimś czasie, biuro, przygotowało nam kilka wizualizacji, które wymyślili. Mieliśmy wybrać jeden projekt, a oni zajmą się dokładnym rozplanowaniem i wtedy będziemy mogli przystąpić do budowy. Myślałam, że z wyborem projektu pójdzie nam szybciej, ale okazało się, że każdemu spodobał się inny pomysł i musieliśmy dokładnie przeanalizować wszystko. Ostatecznie wybraliśmy w końcu jeden, przekazaliśmy informację do biura architektonicznego i mogliśmy ruszyć dalej z planem. Udało nam się również znaleźć świetną ekipę budowlaną, która szybko i sprawnie ruszyła z budową. Realizowali plan według terminarza bez żadnej zwłoki. Byliśmy naprawdę zaskoczeni jakością ich pracy i bardzo poważnie się zastanawiamy, czy jak będziemy stawiać hotele jeszcze w innych miastach, to czy nie zatrudnimy akurat tej firmy. 

Jeżeli chodzi o Kraków, to absolutnie zakochałam się w tym mieście, a zwłaszcza w architekturze. Piękne, stare kamienice, które stoją na każdym kroku sprawiają, że w tym mieście jest coś magicznego i człowiek naprawdę docenia otaczające nas piękno i to nie tylko zabytków. Mam nadzieje, że nasz hotel idealnie wpasuje się w otoczenie i będzie łączył się ze spójnością tego miejsca. Teraz nie wyobrażam sobie, abyśmy nie zdecydowali się na Kraków i wybrali jakąś inną lokalizację.