Programowanie CAD polega na tym, że opisuje się pożądane ścieżki narzędzia wraz z dodatkowymi parametrami obróbki, a program wygeneruje dla Ciebie rzeczywisty kod G. Jest to zdecydowanie najczęstszy sposób programowania maszyn CNC i naprawdę wyróżnia się zarówno szybkością, jak i złożonością obsługi.

Programowanie CAD usprawnia obróbkę CNC

profesjonalna obróbka cncTworzenie żywych elementów tnących na sterowanych komputerowo maszynach stało się łatwiejsze i szybsze dzięki oprogramowaniu CAD / CAM. Sprawnie napisany kod G może stanowić wyzwanie dla oprogramowania CAM. Idealnie, aby mechanik CNC powinien dobrze znać zarówno programowanie ręczne, jak i CAM, aby w razie potrzeby można było korzystać z zalet zarówno CAM, jak i eleganckiego programowania ręcznego. W 1976 r. dostępne były pierwsze systemy 3D wspomagane komputerowo / wspomagane komputerowo. Do 1989 r. te maszyny CNC stały się standardem branżowym. Komputerowe sterowanie numeryczne czyli profesjonalna obróbka cnc jest używane wtedy, gdy precyzyjnie zakodowane instrukcje są wysyłane do mikroprocesora w systemie sterowania narzędzia do obróbki, umożliwiając zwiększenie poziomu precyzji i spójności. Kiedy ludzie dzisiaj mówią o CNC, prawie zawsze mają na myśli frezarkę podłączoną do komputera. Technicznie można go użyć do opisania dowolnej maszyny kontrolowanej przez komputer. Serwomechanizm to automatyczne urządzenie, które wykorzystuje wykrywanie błędów w celu skorygowania wydajności maszyny lub mechanizmu. W niektórych przypadkach serwo pozwala kontrolować duże ilości energii przez urządzenie o znacznie niższej mocy. Serwomechanizm składa się z kontrolowanego urządzenia, innego urządzenia, które wydaje polecenia, detektora błędów, wzmacniacza sygnału błędu i urządzenia do korygowania błędów (serwomotor). Oznacza to, że całkowity koszt posiadania i obsługi maszyny CNC jest porównywalny (lub w przypadku metalu znacznie niższy niż) z przemysłową drukarką 3D. Z drugiej strony stawka godzinowa przemysłowych drukarek 3D waha się od 10-20 USD w przypadku przemysłowych maszyn SLS lub FDM do ponad 100 USD za godzinę w przypadku metalowych systemów drukowania 3D SLM i DMLS. W tym celu należy również uwzględnić koszty związane z ryzykiem niepowodzenia drukowania; według badania koszty związane z ryzykiem mogą podwoić koszty operacyjne drukowania 3D.

W zależności od architektury i możliwości maszyny typowa maszyna na godzinę różni się. Pomimo postępów w drukowaniu 3D, obróbka CNC jest najbardziej opłacalną metodą produkcji na żądanie, szczególnie w przypadku części metalowych. 6 lat doświadczenia w programowaniu i obsłudze prototypowego frezarki / tokarki cnc.