Część osób uważa, że osoba samotna ma więcej problemów w codziennym życiu, bo nie może liczyć na pomoc partnera. Okazuje się jednak, że czasem to właśnie osoby będące w związkach mogą mieć trudniej, niż cieszący się całkowitą swobodą single. Trzeba pamiętać o tym, że stworzenie trwałego związku jest bez wątpienia sztuką kompromisów i zdarza się również, że wielu wyrzeczeń. Niektóre pary tak naprawdę nie potrafią ze sobą rozmawiać o poważnych sprawach. Często nie słuchają, co mówi druga osoba i dochodzi do niepotrzebnych konfliktów.

Kiedy para powinna iść na terapię?

terapia dla par wilanówWiększość ludzi dąży do tego, aby znaleźć stałego partnera. Niektórzy mają wizję tego, jak powinien wyglądać związek i jak powinien się zachowywać ich partner. Zapominamy czasem o tym, że druga osoba ma prawo myśleć i działać inaczej, niż zakładaliśmy. Czasem nawet te pary, które przeżyły razem wiele lat, zaczynają mieć problemy. Niektórzy skarżą się na to, że partner przestał ich pozytywnie zaskakiwać, że ma jakieś tajemnice, nie poświęca czasu dzieciom lub nie pomaga w domu. Początki związku były inne i wiele osób miało nadzieję, że zawsze będzie tak jak kiedyś. Po jakimś czasie ludzie zaczynają odczuwać rutynę dnia codziennego i mogą zacząć szukać odskoczni. Jeśli nie potrafimy już rozmawiać z partnerem tak jak kiedyś, powinniśmy poszukać pomocy u profesjonalistów. Bardzo wielu osobom pomogła terapia dla par Wilanów jest dzielnicą, w której można znaleźć bardzo dobrych psychoterapeutów, którzy pomagają odbudować relacje w związku. Ważne jest to, aby chęć udziału wyrażały obie strony. Trzeba będzie szczerze opowiedzieć, jakie mamy odczucia, jakie są nasze potrzeby i jakich zmian oczekujemy od partnera. Sami również będziemy musieli coś zmienić, bo zazwyczaj jest tak, że za problemy w związku odpowiedzialne są obie strony. Nie należy niczego ukrywać, ponieważ terapia będzie skuteczna tylko wtedy, gdy zechcemy mówić o wszystkim. Wielu parom udało się przezwyciężyć kryzys.

Każdy, kto poznał wyjątkową osobę, ten z pewnością czuł coś wspaniałego. Początki każdego związku są idealne i często układamy plan na dalszą przyszłość. Rzeczywistość pokazuje, że wiele osób tak do końca nie było przygotowanych do życia w związku. Może się również okazać, że jesteśmy zbyt zaborczy, nie dajemy partnerowi przestrzeni i wszystko musi być tak, jak my tego chcemy. Można się nauczyć tego, jak osiągać kompromis, jak rozmawiać i słuchać siebie nawzajem. Dobry terapeuta potrafi wskazać danej parze najlepsze rozwiązanie.