Gdy w grę wchodzi uzależnienie od alkoholu, zazwyczaj wiele problemów na niemal wszystkich warstwach życia zaczyna się namnażać. Osoba uzależniona, co warto podkreślać i pamiętać o tym, nie kontroluje samego siebie. To tak, jakby bardzo mocno wierzyć, że musimy wypełnić pewien rozkaz i jesteśmy zbyt słabi, by móc się mu przeciwstawić. Właśnie tak alkoholicy czują się naprzeciw własnym pragnieniom odnośnie napicia się alkoholu. Chcieliby nie chcieć pić, ale nie potrafią. Stracili tą kontrolę.
Skuteczna terapia uzależnienie z użyciem hipnozy
By ją odzyskać, muszą uwierzyć w siebie, w swoje wewnętrzne siły. Jednak, by mogło to w ogóle nastąpić, najpierw muszą poczuć się choć odrobinę lepiej. Alkoholizmu towarzyszy ciągłe, nieustające poczucie niepokoju, napięcia, złości, a wręcz potrzeby wyrzucenia z siebie jakiegoś olbrzymiego gniewu, którego tak naprawdę nigdy nie są w stanie się pozbyć. Przez to rośnie nienawiść do samego siebie. Jednak, istnieje coś takiego jak profesjonalne leczenie alkoholizmu hipnozą. Stosując tego rodzaju terapie, osoba uzależniona od alkoholu nie musi poddawać się zastrzykom detoksykującym, które, choć wpływają na jego ogólne samopoczucie, są jednak lekami i mają swoje skutki uboczne. Hipnoza za to nie ma skutków ubocznych, bo żadnych leków w czasie jej trwania się nie podaje. Pacjent musi jedynie ufać hipnotyzerowi, dlatego najczęściej terapia z użyciem hipnozy jest włączona z czasem do ogólnej psychoterapii, tak, by pacjent już znał swojego terapeutę, był w stanie całkowicie się na nim skupić i czuć się bezpiecznie. Bo o to właśnie chodzi w hipnozie – na całkowitym, trochę bezwładnym skupieniu całej swojej uwagi na osobie hipnotyzera i na sytuacji hipnozy. Przy takim oddaniu całej swojej świadomości, można przekonać samego siebie, że nie czuje się stresu ani gniewu, wiele osób poddawanych hipnozie przy leczeniu nawet stomatologicznym, jest przekonana, że nie czuje bólu. A więc, jeśli hipnoza jest w stanie sprawić, że dana osoba nie czuje bólu fizycznego, tym bardziej jest w stanie sprawić, że osoba uzależniona uwierzy w siebie, przestanie odczuwać stres i złość.
Tak naprawdę hipnoza traktowana jest przez ogół społeczeństwa – nie naukowców – z przymrużeniem oka przez złą renomę, którą rozpowszechniły filmy i paradokumenty o niej. Wiele osób jest przekonanych, że to jakaś zabawa, sztuczki czy nierealna magia. A hipnoza terapeutyczna nie ma nic wspólnego z takimi rzeczami. Polega na zaufaniu i poddawaniu się sugestii hipnotyzującej osoby.