Niemal każdy wjazd na parking w dowolnej dużej galerii handlowej, czy też instytucji wiąże się z przekroczeniem systemu zabezpieczeń. Najczęściej właściciele takich miejsc decydują się na rozbudowane systemy automatyczne, w których główną rolę odgrywają szlabany. Możliwość dostosowywania tego typu rozwiązań do potrzeb indywidualnych klientów sprawiła, że coraz więcej firm decyduje się na ich produkcję. Wybierają do tego wytrzymałe materiały i technologie wytwórcze pozwalające uzyskać najlepsze rezultaty spełniające wymagania jakościowe oraz techniczne.

Charakterystyka szlabanów parkingowych

szlaban parkingowy śląskRozwój technologiczny niesie za sobą szereg nowoczesnych rozwiązań, które przydatne są w niemal wszystkich branżach. Podobnie jest w przypadku zabezpieczeń dla właścicieli miejsc postojowych. Wśród nich znajduje się jedno, które zobaczyć można w całym kraju. Jeśli więc chodzi o szlaban parkingowy Śląsk, stolica, a także wszystkie duże miasta stanowią rynek, do którego skierowana jest szeroka oferta wielu producentów. Oferują oni urządzenia tego typu przystosowane zarówno do działania w miejscach o niewielkim natężeniu ruchu, jak i takich, w których konieczna jest ich niemal nieustanna praca. W przypadku tych pierwszych często wystarczają krótkie konstrukcje obsługiwane manualnie. Natomiast wszędzie tam, gdzie szlaban podnosi się i opada bardzo często, właściciele parkingów decydują się na urządzenia automatyczne. Dają one dużo większe możliwości, jeśli chodzi o rozszerzenie instalacji wjazdowo-wyjazdowej i monitorującej. Współczesne procesy produkcyjne umożliwiają przy tym wytwarzanie wytrzymałych i niezawodnych produktów, które jednocześnie spełniają obowiązujące normy jakości oraz bezpieczeństwa. Są one związane szybkością działania, blokadą opadania, a także ciężarem materiału i jego zachowaniem w trakcie na przykład wypadku. Każdy szlaban powinien bowiem w takiej sytuacji ułamać się w odpowiednim miejscu, aby nie narażać osób w pobliżu. Poziomy zaawansowania technicznego poszczególnych elementów sprawiają, że rozwiązania te dostępne są w bardzo szerokim przedziale cenowym.

Obecnie do najczęściej stosowanych form zabezpieczania wjazdów na parkingi należą szlabany. Są one proste konstrukcyjnie i można obsługiwać je zarówno manualnie, jak i automatycznie. Współcześnie stosowane procesy produkcyjne umożliwiają obróbkę wytrzymałych materiałów w sposób pozwalający uzyskać rezultat w pełni zgodny z obowiązującymi przepisami. Bardzo istotna jest także funkcjonalność szlabanów w połączeniu ze skomplikowanymi systemami wydawania biletów, uiszczania opłat i monitoringu.