Co prawda tegoroczny sezon letni dobiega końca, jednak jesień i zima to odpowiedni czas, by zacząć myśleć o kolejnym i przygotować się do jego nadejścia. Jeśli marzą nam się na przykład samodzielnie wykonane meble ogrodowe, które już od kilku lat są bardzo modne i zgodne z aktualnym trendem zero waste, warto zając się tym już teraz.

Wybieramy najlepszych producentów palet

producent paletJesienne wieczory są długie, a kapryśna pogoda za oknem nie zachęca do spędzania tego czasu na zewnątrz. Z tego względu to właśnie ta pora roku jest najlepsza, aby rozpocząć przygotowania do kolejnego lata, które przecież już za kilka miesięcy. Nadejście wiosny, a wraz z nią cieplejszych dni sprawi, że będziemy mieli ochotę na zupełnie inne aktywności niż siedzenie w piwnicy i skręcanie poszczególnych elementów, z których w efekcie końcowym powstaną meble do ogrodu. Bardzo popularne już od kilku lat jest samodzielne wykonanie ogrodowej kanapy czy stolika z popularnych, drewnianych palet. Nic dziwnego, takie rozwiązanie jest bowiem tanie, a przede wszystkim bardzo satysfakcjonujące, jeśli mamy świadomość, że wykonały je nasze własne dłonie. Do wykonania tego typu elementów nie potrzeba wiele: do wykonania najprostszej konstrukcji wystarczy kilka palet, gwoździe i narzędzia do ich wbijania, a także farba lub bejca do zabezpieczenia drewna i poprawienia jego estetyki. Okazuje się jednak, że nie bez znaczenia jest producent palet, które zamierzamy wykorzystać. Otóż europalety, wykonywane przez firmy posiadające specjalną licencję, mają standaryzowane wymiary – każda paleta ma identyczny wymiar desek i kostek, dzięki czemu mamy pewność, że każdy element idealnie spasuje się z kolejnym. Jakość wykonania tych elementów również znacznie różni się od tej prezentowanej przez tradycyjne palety przemysłowe, które nie są już tak starannie tworzone. Nadal jednak możemy stworzyć z nich satysfakcjonujące meble – wystarczy, że przed podjęciem pracy dokonamy pomiarów, czy aby na pewno każdy element będzie pasował, a następnie zadbamy o powierzchnię, odpowiednio ją szlifując i pokrywając warstwą farby lub lakieru.

Jak widać, zrobienie mebli ogrodowych jest wykonalne, aczkolwiek znacznie szybciej i sprawniej pójdzie nam konstruowanie ich z europalet. Tworzenie elementów z palet przemysłowych to opcja dla osób, które lubią wyzwania i znają się na majsterkowaniu, dzięki czemu będą w stanie poradzić sobie w momentach kryzysowych, kiedy okaże się, że jakiś element niekoniecznie pasuje do kolejnego i należałoby jakoś zaradzić centymetrowej przerwie, która powstała między nimi.

Dodatkowe informacje znajdziesz na: tpdfrankowski.pl