Jako jeden z większych przedsiębiorców w okolicy stale muszę odpierać ataki konkurencji, żeby moja firma mogła dalej rozwijać się w takim tempie. Moją przewagą z pewnością jest duży teren własny, na którym stoją budynki mojej spółki. Większość okolicznych przedsiębiorców zabudowało już swoje działki i mają duży problem z miejscem, w którym mogliby stawiać nowe budynki, niezbędne do obsługi coraz większych zleceń. Niestety dla nich, w naszej branży ilość posiadanego miejsca w magazynach ma znaczenie.

Budowa nowej hali magazynowej

producent halPosiadanie własnego terenu jest moją niewątpliwą przewagą nad konkurencją, która musi opierać się na wynajmowaniu hal lub kupować kolejne działki pod inwestycje co wiąże się z dużymi kosztami zakupu takiej nieruchomości oraz późniejszymi problemami logistycznymi. Z tego powodu muszą dawać wyższe ceny albo zmniejszać swoją marżę. Ja na szczęście nie mam tego typu problemów, ale żeby utrzymać pozycję lidera w regionie nie mogę się oglądać na innych, dlatego postanowiłem zainwestować w nowy magazyn. Otrzymałem wiele ofert od firm zajmujących się stawianiem tego typu budynków, ale ten producent hal, który dał najdłuższą gwarancję usunięcia wad i usterek, przy zachowaniu konkurencyjnej ceny. Postawiłem na sprawdzoną konstrukcję stalową spełniającą wszystkie wymogi narzucone przez prawo, a charakterystyka dostarczonych materiałów sprawiła, że montaż konstrukcji przebiegł szybko i sprawnie, bez konieczności wynajmu dźwigu do instalacji. W umowie z producentem zwarto też zapisy potwierdzające zwiększoną wytrzymałość dachu, mogącą wytrzymać napór śniegu nawet do 600 kilogramów na metr kwadratowy. Zaletą tej konstrukcji była też bardzo dobra izolacja, pozwalająca na utrzymywanie odpowiednich warunków dla przechowywanych materiałów niezależnie od pory roku i zewnętrznych warunków atmosferycznych. Cała inwestycja została zrealizowana w niecały miesiąc, a moje możliwości magazynowania towarów zwiększyły się o ponad 1000 metrów kwadratowych.

Budowane dzisiaj obiekty magazynowe są zupełnie inne, niż te sprzed kilkunastu lat. Nowe technologie i materiały sprawiają, że nowe inwestycje realizowane są szybciej i taniej, a to coś nie do przecenienia w dzisiejszych realiach prowadzenia biznesu. Dzięki dużemu wyborowi firm, które zajmują się produkcją budynków magazynowych inwestorzy mogą też liczyć na konkurencyjne ceny i usługi dodatkowe, oferowane przez producentów od przedłużonej gwarancji na wypadek wystąpienia różnego rodzaju usterek, aż po montaż samej hali przez wyspecjalizowanych pracowników producenta.