Znajomy zatrudnił mnie w swojej firmie kiedy straciłem pracę. Byłem mu bardzo wdzięczny za pomoc, bo potrzebowałem pieniędzy a ze znalezieniem zajęcia wcale nie było tak łatwo. Zostałem przeszkolony, zdobyłem prawie wszystkie uprawnienia i dzięki temu byłem najlepszym spawaczem w firmie. Znajomy jednak podpisał niekorzystną umowę i chciał zamknąć swoją firmę.

Mobilna spawarka Magnum w przedsiębiorstwie usługowym 

mobilne spawarki inwertorowe magnumFirma, którą kupiłem miała ogromny potencjał i dlatego właśnie wiedziałem, że da się ją wyciągnąć na prostą. Znajomy nie chciał tego robić i dlatego chętnie mi odsprzedał mi tę firmę. Dlatego zaoferowałem mu, że odkupię jego firmę a on się zgodził. Po załatwieniu wszystkich formalności stałem się właścicielem tego przedsiębiorstwa usługowego. Miałem już plan co zrobić, ażeby zarabiać dobre pieniądze i otrzymywać liczne zlecenia. W firmie przede wszystkim brakowało mobilnej spawarki, ażeby móc wykonywać zlecenia poza firmą a takich było najwięcej. Inne przedsiębiorstwa tego typu posiadały taki sprzęt, dlatego dobrze sobie radziły. Sprawdziłem oferty na rynku i doszedłem do wniosku, że najlepsze były mobilne spawarki inwertorowe Magnum i w taką właśnie postanowiłem zainwestować. Wiedziałem skąd wziąć pieniądze na kupno tej spawarki i to wykorzystałem. Dotację otrzymałem w ciągu tygodnia. Mając gotówkę przygotowałem ofertę dla firm i wybrałem się po kupno mobilnej spawarki. Kiedy wróciłem do firmy z urządzeniem, to pracownik poinformował mnie, że jest już pięć zleceń od klientów. Nie spodziewałem się aż tak szybkiego odzewu. Wziąłem spawarkę i osobiście pojechałem na pierwsze zlecenie. Miałem świadomość, że dzięki zainwestowaniu w to urządzenie, będę jeszcze więcej zarabiał i moi ludzie nie będę musieli się martwić o swoje stanowiska. Spawarka była łatwa w obsłudze i wiedziałem, że wszyscy pracownicy będą w stanie z nią pracować. Kiedy wróciłem z pierwszego zlecenia w terenie, to przeszkoliłem załogę i pokazałem im jak używać spawarki inwertorowej. Żaden z moich pracowników nie miał z tym najmniejszego problemu i wszyscy podłapali temat od razu. 

Odniosłem sukces i wyciągnąłem firmę na prostą. Jak widać, nie tylko byłem najlepszym spawaczem, ale też dobrym przedsiębiorcą, co pokazała sytuacja, w której się znalazłem. Pracownicy bardzo mnie szanowali i wykonywali wszystkie swoje obowiązki z ogromnym zaangażowaniem. Na brak pracy nikt nie narzekał. Ludziom na święta dałem nawet wysokie premie, ponieważ mogłem sobie na to pozwolić. Każdy był zadowolony.