Kiedy potrzebujemy szybko zaciągnąć duże zobowiązanie finansowe, ponieważ potrzebujemy pilnie dużej kwoty pieniędzy to najlepszym rozwiązaniem jest zaciągnięcie pożyczki pod nieruchomość. Będziemy mogli wtedy szybko zdobyć odpowiednie pieniądze bez zbędnych formalności oraz bez czekania. Pożyczke pod zastaw nieruchomości możemy zaciągnąć przede wszystkim w banku, ale również w firmach pozabankowych, które oferują takie usługi. Warto jednak przed wyborem dokładnie się zastanowić.

Na czym polega pożyczka pod zastaw mieszkania?

pożyczki pod zastaw nieruchomości w KrakowieJeżeli jesteśmy właścicielami jakiejkolwiek nieruchomości to możemy ją wykorzystać i będzie to nasze zabezpieczenie do pożyczki. Zazwyczaj banki, ale również firmy pozabankowe oferują nam możliwość uzyskania kredytu w kwocie nawet 80% wartości mieszkania lub domu. Dodatkowo pod zastaw pożyczki możemy również wybrać powierzchnię biurową albo działkę lub nawet tereny rolne. Wiele osób wybiera pożyczki pod zastaw nieruchomości w Krakowie, ponieważ jest to korzystniejsze rozwiązanie niż standardowy kredyt gotówkowy. Jest to również jedyne rozwiązanie w sytuacji, kiedy jesteśmy zadłużeni oraz wpisani do różnych rejestru takich jak biuro informacji kredytowej oraz Krajowy Rejestr Długów. Bardzo często, kiedy mamy jakiekolwiek długi to żaden bank nie chce nam udzielić kredytu i wtedy pozostaje tylko i wyłącznie pożyczka pod zastaw domu lub mieszkania. Możemy wtedy liczyć na to, że bez sprawdzania jakichkolwiek baz możemy uzyskać odpowiednie finansowanie, który nas interesuje. W zależności od rodzaju nieruchomości, którą posiadamy może to być nawet kwota rzędu kilku milionów złotych. Wiele osób uważa, że bankowe pożyczki hipoteczne są zdecydowanie lepszą alternatywą niż kredyty gotówkowe. Pożyczka pod zastaw mieszkania możemy dociągnąć na planowane remonty albo na wakacje lub nawet na zakup samochodu. Nie musimy informować banku, w jakim celu zaciągamy zobowiązanie, ponieważ pożyczka przyznawana jest na dowolny cel. Dodatkowo pożyczka pod zastaw nieruchomości jest udzielana na bardzo długi okres, który będzie dopasowany do naszych możliwości finansowych i miesięcznych rat, który możemy spłacać.

Dodatkowo bardzo dużym plusem takiego rozwiązania jest to, że pożyczki hipoteczne mają niższe oprocentowanie niż kredyty gotówkowe. Dodatkowo pożyczke pod zastaw nieruchomości możemy również zaciągnąć w sytuacji, kiedy mamy osobę w rodzinie, która posiada nieruchomość, która będzie zabezpieczeniem kredytu. Żeby otrzymać pożyczkę hipoteczna w banku musimy przedstawić kilka dokumentów zaświadczający o tym że jest to nasza własność.

 

Kategorie: Świat