Zęby są uznawane za jeden z atrybutów urody. Choć dla wielu osób najważniejsze jest ich zdrowie, to jednocześnie estetyka także ma ogromne znaczenie. Zęby mogą bowiem być zarówno powodem do dumy, jak również źródłem kompleksów. Istnieje jednak prosty sposób na to, aby w trwały sposób poprawić ich wygląd i są to licówki. Standardowo stosuje się licówki na przednim, a także przednio-bocznym odcinku łuku zębowego. Co jeszcze warto wiedzieć na temat licówek oraz ich trwałości? W jakich przypadkach jest to najbardziej korzystna metoda?

Decydujemy się na założenie licówek

licówki bielskoNajbardziej estetyczny efekt można osiągnąć w przypadku założenia od minimum sześciu do dziesięciu licówek, zarówno na dolnych, jak i na górnych zębach. Licówki mają znikomą grubość, wynoszącą od 0,2 mm do 2 mm i mogą być wykonane z różnorodnych materiałów. Zastosowanie i sposób mocowania takiej licówki jest uzależnione przede wszystkim od tego, jaki rodzaj niedoskonałości estetycznej ma zostać rozwiązany. Może także zależeć od możliwości finansowych pacjenta, ponieważ ceny są zróżnicowane. W przypadku licówek kompozytowych ceny zaczynają się od około czterystu złotych, licówek porcelanowych od około tysiąca do tysiąca dwustu złotych, natomiast licówek bez szlifowania od niecałych dwóch tysięcy złotych. Gdy chcemy założyć licówki bielsko jest odpowiednim miejscem do korzystania z takiego rodzaju usługi. Działanie licówek sprawdzi się w wielu przypadkach. Stosuje się je przede wszystkim w celu uzyskania efekty poprawy estetyki uzębienia, w tym zmiany koloru korony zębów. Zdarzają się bowiem nieusuwalne albo trudne do usunięcia przebarwienia, na przykład po leczeniu kanałowym czy leczeniu antybiotykami należącymi do grupy tetracyklin. Możliwe jest także nadbudowanie drobnych brakujących fragmentów zębów, a także przesłonienie zębów odbudowanych po pęknięciu czy złamaniu w niektórych przypadkach kolor zęba oraz odbudowanego fragmentu mogą się znacznie różnić. Kolejnym atutem jest możliwość skorygowania kształtu zębów oraz skorygowanie braku symetrii występującej między obiema stronami łuku zębowego.

Dodatkowo zastosowanie licówek pozwala na skrócenie albo wydłużenie zębów, przesłonięcie stemy, a w szczególności diastemy, czyli anatomicznej przestrzeni między górnymi jedynkami. Pozwala także na ukrycie rozległego wypełnienia przy szyjce zęba oraz zamaskowanie znaczących uszkodzeń szkliwa. Możliwe jest także skorygowanie niewielkich nierówności zgryzu, a dla wielu klientów istotnym aspektem jest także sposobność wizualnego odmłodzenia zębów. Założenie licówek w niektórych przypadkach nie jest możliwe, dlatego warto zapoznać się z przeciwwskazaniami.