Problemy z tradycyjną metodą usuwania włosów ze skóry, czyli golenia maszynką jednorazową, są niezliczone. Najczęstszymi są wrastające włoski, podrażnienia skóry, krostki, zaczerwienienia czy przesuszona skóra. Nowoczesna medycyna estetyczna rozwija się w szybkim tempie, a wraz z nią innowacyjne techniki usuwania owłosienia bez wszystkich bolesnych mankamentów. Warto wiedzieć, dla kogo przeznaczone są nowe metody depilacji, jak przebiega proces tego zabiegu oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę po nim oraz w trakcie pielęgnacji ciała.

Czy warto spróbować depilacji laserowej?

skuteczna depilacja laserowaNa początku kilka słów o tym, czym dokładnie jest owa depilacja. Cały proces polega na użyciu wiązki lasera, które wnikając pod skórę, niszczy cebulkę włosa. To właśnie ten element włosa jest odpowiedzialny za jego wzrost, dlatego przy zniszczeniu go, mamy pewność, że kolejny nie urośnie, zanim cebulka nie powstanie na nowo. Laser wnika w włos, a ten sam niszczy się i swoją cebulkę od środka. Może brzmieć to nieprzyjemnie i przede wszystkim groźnie, ale zabieg jest w pełni bezpieczny. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, aby skuteczna depilacja laserowa obyła się bez zbędnych skutków ubocznych. Ciąża, poważne leki, przyjmowane na stałe, nowotwory i inne choroby przewlekłe to czynniki dyskwalifikujące osobę, która chce się poddać zabiegowi usuwania owłosienia laserem. Poza tym młode dziewczęta, które nie mają jeszcze obfitych włosów na ciele, również nie są najlepszymi kandydatkami do tego zabiegu. Depilacja jest przeznaczona dla osób, które mają problemy z wrastającymi włoskami lub częstymi zapaleniami mieszka włosowego, który pojawia się po goleniu maszynką jednorazową. W tych przypadkach trwałe usunięcie włosów jest najlepszym rozwiązaniem w walce o gładkie ciało. W proces przygotowania się do zabiegu wchodzą między innymi brak golenia wybranych partii ciała przez minimum miesiąc. Sam zabieg nie jest bolesny, choć w takich częściach ciała, jak pachy czy okolice bikini, panie skarżą się na dyskomfort; jednak nie jest to silny ból.

Szacując opłacalność wykonania tego zabiegu, można doliczyć się sporo korzyści z nim związanych. Przede wszystkim oszczędność czasu na codziennym goleniu żyletką – po wykonaniu depilacji laserowej ma się spokój z owłosieniem nawet na kilka miesięcy! Koszt zabiegu jest uzależniony od wybranych partii ciała. Najdroższą częścią do depilacji są nogi. Potrzebują one dużego użycia lasera i mają dużą powierzchnię, na której na całej długości rosną włosy. Najchętniej wybieraną opcją jest depilacja wąsika – tania i skuteczna na długo.