Jestem właścicielką dużego gospodarstwa rolnego. Największy dochód mam z owoców, które uprawiam w sadzie. W tym roku wszystkie moje drzewa owocowe dały bardzo obfite plony. Pracownicy, których zatrudniam co roku do zbierania owoców, nie wyrabiali z tempem zbierania owoców. Jeżeli bym szybko kogoś nie zatrudniła to owoce by opadły i się zmarnowały. Musiałam szybko zatrudnić większą ilość pracowników. Sąsiadka podpowiedziała mi, żebym zatrudniła Ukraińców, którzy przyjeżdżają do naszego kraju w poszukiwaniu zatrudnienia.

Znalazłam ukraińców do pracy sezonowej

jak znaleźć ukraińca do pracy sezonowejDowiedziałam się od niej, że ona sama zatrudnia takich imigrantów i jest z ich pracy bardzo zadowolona, ponieważ są pracowici i uczciwi, a przede wszystkim nie boją się fizycznej pracy. Szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam jak znaleźć ukraińca do pracy sezonowej. Przecież tacy ludzie nie ogłaszają się zazwyczaj w internecie czy gazecie, że szukają pracy. Sąsiadka doradziła mi, aby skorzystać z agencji pracy tymczasowej. Ukraińcy bardzo często korzystają z usług takich agencji, ponieważ w takiej agencji mogą liczyć na legalną pracę zawartą w ramach umowy o pracę, ubezpieczenie i pewne zarobki zawsze na czas. Poza tym w takiej agencji podpisują umowę co miesiąc, dlatego łatwo im jest zrezygnować w momencie, kiedy zechcą wrócić do swojego kraju. Dla pracodawców, to również bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ z taką agencją podpisuje się umowę współpracy na to, że dostarczy ona odpowiednią ilość pracowników o odpowiednich kompetencjach do naszego przedsiębiorstwa. Dzięki temu jeśli ktoś odejdzie z dnia na dzień, nie musimy tracić czasu na poszukiwania odpowiedniego pracownika, ponieważ agencja dostarcza go nam natychmiastowo. Poza tym w przypadku imigrantów korzystanie z agencji pracy tymczasowej zdejmuje z pracodawcy obowiązek dbania o pozwolenie o pracę pracownika. To agencja dba o wszystkie dokumenty i to ona załatwia im odpowiednie pozwolenia i dokumenty. Wzięłam od sąsiadki namiary na taką agencję pracy tymczasowej.

Jeszcze tego samego dnia udałam się do znanej i renomowanej agencji pracy tymczasowej i powiedziałam, że potrzebuję Ukraińca do pracy sezonowej. Od ręki dostałam wycenę, ile będzie mnie kosztować pośrednictwo agencji pracy. Spodobała mi się ich oferta i ceny, dlatego zdecydowałam się podpisać z nimi umowę współpracy. Już kilka dni później otrzymałam CV od osób zainteresowanych pracą sezonową w moim gospodarstwie. Wybrałam kilkoro z nich. Już w przyszłym tygodniu po przejściu odpowiednich badań mogli oni rozpocząć u mnie zbieranie owoców.