Od dziecka bardzo lubię tworzyć różne rękodzieła. To moja pasja i hobby. Mam talent plastyczny, dlatego takie rzeczy wychodzą mi bardzo dobrze. Ostatnio w telewizji słyszałam dużo na temat modnej techniki decoupage. Zainteresowałam się tym tematem, ponieważ wyroby ozdabiane tą techniką wyglądały bardzo ładnie. Dowiedziałam się, że technikę decoupage najlepiej stosować poprzez ozdabianie bibelotów farbami akrylowymi, ponieważ wtedy wychodzą najbardziej równo. Postanowiłam ozdobić techniką decoupage kilka szpargałów.

Kupno farb akrylowych do decoupage

polecane farby akrylowe do decoupageNajpierw jednak musiałam kupić farby, którymi będę się posługiwać przy malowaniu. Zależało mi na tym, aby były to wysokojakościowe farby, które będzie się łatwo rozprowadzać po pożądanej powierzchni. Dowiedziałam się bowiem, że technika decoupage polega na nakładaniu cienki, delikatnych warstw farby jedna na drugą. Im cieńsze warstwy farby lub lakieru, tym lepszy efekt można uzyskać. Poszukiwania odpowiednich farb rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: polecane farby akrylowe do decoupage, i zaczęłam przeglądać wyniki. Wśród wielu ofert, szybko znalazłam farby do decoupage odpowiednie dla mnie, osoby początkującej w tej technice. Były to farby dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Wymagały niewielkiego użycia wody przy ich zastosowaniu. Ich dużą zaletą było to, że były one wykonane z naturalnych składników i nie zawierały drażniących, chemicznych dodatków. W dodatku były akurat łatwo dostępne w wybranym przeze mnie sklepie internetowym w bardzo dobrej, niskiej cenie, jednej z najniższych na rynku. Od razu zdecydowałam się więc je zakupić. Wybrałam przesyłkę kurierską i już kilka dni później kurier dostarczył paczkę z farbami akrylowymi prosto do mojego mieszkania. Natychmiast zdecydowałam się je wypróbować. Akurat miałam w domu kilka drewnianych szkatułek, które zdecydowałam się przyozdobić techniką decoupage za pomocą zakupionych przeze mnie farb do tej techniki. Jak się dość szybko zorientowałam, to był bardzo dobry wybór.

Zakupione przeze mnie farby okazały się bardzo wydajne i co za tym idzie ekonomiczne. Posiadały gładką i jednolitą konsystencję, dzięki czemu nie miałam problemów z tym, żeby nakładać na drewniane szkatułki, delikatne i cieniutkie warstwy farb. Wybrane przeze mnie farby akrylowe okazały się świetnie rozprowadzać także po innych materiałach takich jak szkło, porcelana czy plastik. Okazały się więc dosyć uniwersalne i świetnie sprawdzały się przy technice decoupage. Byłam z nich zadowolona.