Ostatnio moja babcia coraz gorzej radziła sobie z codziennymi czynnościami pielęgnacyjnymi. Ani moja mama, ani ja, ani nikt inny z rodziny nie mógł z nią siedzieć w domu całymi dniami i pomagać. Razem podjęliśmy więc decyzję o umieszczeniu babci w domu opieki. Teraz musieliśmy jeszcze tylko znaleźć dobry dom opieki, który jak najszybciej przyjmie babcię. Zależało nam na tym, aby ten ośrodek znajdował się w Łodzi, ponieważ babcia mieszkała w tym mieście całe życie, a i my mielibyśmy blisko aby ją odwiedzać.

Gdzie w Łodzi znajdę dobry dom opieki?

domy opieki łódźW naszej okolicy znajdowały się bardzo dobre domy opieki Łódź to duża miejscowość, dlatego nic dziwnego, że udało nam się znaleźć kilka placówek, które odpowiadały zarówno nam, jak i babci. Jeden z ośrodków spodobał nam się jednak szczególnie. Była to rekomendowana placówka, którą polecało wiele starszych osób. Pracowali tam doświadczeni specjaliści, którzy mieli dużą wiedzę na temat pomocy starszym i schorowanym osobom. Przez całą dobę obecni tam byli lekarze oraz pomocne pielęgniarki. Pacjenci mogli korzystać z wielu atrakcji i rozrywek dostosowanych do ich wieku, możliwości ruchowych oraz preferencji. Każdy pacjent w tym domu opieki posiadał własny pokój z dostępem do prywatnej łazienki i aneksem kuchennym. Dom opieki gwarantował także pyszne posiłki przyrządzane przez lokalną restaurację. Babci bardzo spodobało się to miejsce i uznała ona, że chętnie zamieszka w tej placówce. Postanowiliśmy razem z rodziną, jak najszybciej dopełnić wszelkich formalności. Udaliśmy się do dyrekcji ośrodka i złożyliśmy wszelkie potrzebne formularze dotyczące przyjęcia i informujące o obecnym stanie zdrowia babci. Okazało się, że mieliśmy duże szczęście, ponieważ w placówce akurat zwolniło się miejsce i już od przyszłego tygodnia babcia mogła dostać tutaj swój pokój. Byliśmy bardzo zadowoleni, tym bardziej że koszt utrzymania jednej osoby w tym miejscu wynosił zaledwie kilkaset złotych. Umieszczenie babci w tym domu opieki nie wiązało się więc dla ze zbyt dużymi kosztami.

Już wkrótce przekonaliśmy się, że to był bardzo dobry wybór. W tym domu opieki babcia miała profesjonalną opiekę przez całą dobę. Wiedzieliśmy, że na pewno nic jej się nie stanie. Ona sama również była bardzo zadowolona, ponieważ zyskała kontakt z osobami w jej wieku. Widać było, że odżyła i wszyscy tutaj skrupulatnie się nią opiekują. Byliśmy bardzo zadowoleni również z czystości w tym miejscu. Wszystko było na bieżąco dezynfekowane, żeby uchronić starsze osoby przed kontaktami z wirusami.