Jesteśmy społeczeństwem zaganianym, praca, codzienne obowiązki, wszystkie dodatkowe zajęcia których się podejmujemy czy to z potrzeby zysku czy też z chęci pomocy sprawiają że nie mamy chwili wytchnienia. Brakuje czasu na relaks, jakąś refleksję i zadumę nad tym w którą stronę to wszystko zmierza. Wszelkie spotkania czy uroczystości opuszczamy tłumacząc się nawałem pracy. W ten sposób odsuwamy się od wszystkich, zamykamy we własnym świecie i zaczynamy po prostu egzystować z dnia na dzień.

Gdzie znaleźć dobrego psychologa?

dobry psychologMowa tutaj o egzystencji ponieważ trudno nazwać życiem odliczanie czasu od jednej sprawy do drugiej. Jeżeli jeszcze osiągamy jakieś sukcesy to odczuwamy zadowolenie i satysfakcję. Gorzej gdy poniesiemy klęskę, wówczas trudno się podnieść i odbić od dna zwłaszcza gdy wokół nas nie ma nikogo życzliwego. Bo przecież nie mieliśmy czasu na podtrzymywanie przyjaźni czy też relacji rodzinnych. Często wówczas popadamy w jakąś melancholię czy nawet depresję a czasami nawet wręcz odwrotnie w nerwicę i pobudzenie z którego często bez wsparcia i pomocy dobrego fachowca nie możemy wyjść. Jeszcze do niedawna terapie psychologiczne, czy też osoby z nich korzystające były bardzo źle odbierane przez społeczeństwo. Musiały ukrywać ten fakty bo inaczej były stygmatyzowane i wyśmiewane lub wyszydzane przez otoczenie. W ostatnim czasie jednak zmieniło się nastawienie ludzi do tego typu leczenia i terapii. Gabinety psychologiczne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i czasami nawet należy jakiś czas poczekać na swoją kolei jeśli chodzi o diagnozę i właściwą terapię. Szczególnym powodzeniem cieszy się i ogólnie polecany jest dobry psycholog. Możemy go spotkać w gabinecie terapeutycznym, często współpracuje jeszcze z innymi specjalistami i wówczas jesteśmy objęci kompleksową opieką. Na pierwszej wizycie zbierany jest wywiad, opowiadamy o dręczących nas problemach i jesteśmy kwalifikowani do odpowiedniej terapii. Może ona być indywidualna lub grupowa w zależności od naszych potrzeb oraz rodzaju schorzenia. Na poszczególne terapie umawiamy się raz lub kilka razy w tygodniu.

Myślę, że nie ma potrzeby przekonywania nikogo do zalet jakie daje korzystanie z porad których udziela dobry psycholog. Jego fachowe wsparcie i pomoc często wyprowadzają nas z różnego rodzaju stanów lekowych czy też depresyjnych. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż sami nie bylibyśmy w stanie sobie pomóc. Kontakt do gabinetu terapeutycznego znajdziemy za pomocą przeglądarki internetowej lub ogłoszeń w mediach. Uważam, że warto spróbować jeśli zachodzi taka potrzeba.