Jestem właścicielem dwóch restauracji w mieście. Serwujemy głównie dania na szybko, takie jak pizza, hamburgery czy zapiekanki. Nasze produkty cieszą się dużą popularnością i zawsze mamy pełno klientów. Przyznam, że w momencie, kiedy otwieraliśmy pierwszy lokal, to bałem się, że nie uda nam się utrzymać, bo konkurencja była ogromna. Jednak dobry smak i jakość serwowanych posiłków sprawiła, że z każdym rokiem utarg rósł. Dlatego zainwestowaliśmy w drugi lokal. Tam również udało nam się szybko zdobyć klientów. Kolejnym krokiem był dowóz naszych dań na terenie miasta. Za niewielką opłatą nasi pracownicy rozwożą je w każde miejsce w mieście. Jako że nie lubię stać w miejscu, wpadłem na kolejny pomysł.

Parasole idealne do piwnych ogródków

parasol do ogródków piwnychPo otwarciu dwóch lokali i wymyśleniu dowozów, wpadłem na pomysł, by rozszerzyć usługi naszych restauracji o alkohol. Głównie chcieliśmy postawić na piwo, uznaliśmy, że połączenie fast foodów z piwem, na pewno podpasuje naszym klientom. Często słyszeliśmy ich sugestie, że gdyby można zamówić u nas alkohol, to już byśmy byli najlepszym punktem w mieście. Aby to się udało, musiałem postarać się o odpowiednie pozwolenia. Ale dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych i już po kilku tygodniach udało nam się wprowadzić lokalne piwa do oferty. A jako, że był to okres letni, to zwieńczeniem tego był parasol do ogródków piwnych, który umieściliśmy przed lokalem. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem, że z jednego parasolu w tej chwili mamy ich po pięć w każdej lokalizacji. Przy jednym parasolu mieści się około sześciu osób, co daje nam naprawdę sporą przestrzeń dla klientów. Ten rok, dzięki otwarciu ogródków jest naszym najlepszym rokiem, jeśli chodzi o zysk. Zastawiamy się nawet nad zmianą lokalizacji, ponieważ teraz ogranicza nas jedynie przestrzeń, którą wykorzystaliśmy w stu procentach.

Jestem naprawdę ogromnym szczęściarzem, bo patrząc po innym punktach gastronomicznych w mieście, to nikomu nie idzie tak dobrze jak nam. Każdy chwali nas za pomysłowość i za nie siadanie na laurach. Ponieważ, mimo tego, że od początku szło nam dobrze, to zawsze staraliśmy się jeszcze bardziej poprawiać. Wielu klientów teraz przyjeżdża do nas nawet spoza miasta, a to jest dla nas chyba najlepsza reklama. Może kiedyś uda nam się rozszerzyć naszą działalność na cale województwo. Sieć moich lokali, to chyba byłoby już spełnienie moich marzeń, ale na tę chwilę ciszę się z tego co mam i dziękuję moim pracownikom, że razem ze mną tworzą takie cudowne miejsce.

Kategorie: Dom i Ogród