Zbliżał się sezon wakacyjnych urlopów. Razem z żoną cały rok często pracowaliśmy, żeby w wakacje móc sobie pozwolić na krótki urlop. Ponieważ oboje lubimy bliskość natury postanowiliśmy poszukać czegoś z dala od cywilizacji, którą na co dzień jesteśmy otoczeni. Stwierdziliśmy, że wyjedziemy na drugi skraj Polski. Ponieważ na co dzień mieszkamy na wschodzie Polski postawiliśmy na województwo Lubuskie. Jeziora tam są dużo mniej oblegane niż na popularnych Mazurach. Zabraliśmy się na wyszukiwanie odpowiedniej oferty. 

Mało popularne jeziora w województwie Lubuskim

wakacje nad jeziorem w LubuskimSwoje poszukiwania zaczęliśmy od wpisania w wyszukiwarkę internetową frazy wakacje nad jeziorem w Lubuskim. Wyskoczyło nam bardzo dużo ofert. Zarówno w ośrodkach kempingowych, jak i luksusowych hotelach. Ponieważ zależało nam przede wszystkim na tym, żeby odpocząć uznaliśmy, że postawimy raczej na prestiżowe hotele znajdujące się w bliskiej odległości od jezior. To był bardzo dobry pomysł, ponieważ większość tego typu hoteli miało siedzibę nad mało popularnych jeziorami, gdzie nie było za dużo turystów ani miejscowych. Zagwarantowałoby to nam ciszę i relaks w bliskim towarzystwie łona natury. Sprawdziliśmy ofertę kilku hoteli. Porównaliśmy ceny i jakość obsługi, a następnie zdecydowaliśmy się na najlepszy. Był on w niedalekiej odległości od jeziora. Przy rezerwacji napisaliśmy adnotację do właścicieli, że prosimy o pokój z widokiem na jezioro. Mimo, że hotel znajdował się z dala od zgiełku miasta dookoła było bardzo dużo atrakcji turystycznych. Niedaleko znajdował się również niewielki las, gdzie wieczorami moglibyśmy spacerować i wdychać, świeże leśne powietrze. Ponieważ posiadamy własny samochód nie będziemy mieli problemu z dojazdem do niewielkiej miejscowości. Ten wybór wydawał nam się bardzo dobry na wakacyjny urlop. Nie pomyliliśmy się.

W hotelu o bardzo wysokim poziomie dostaliśmy piękny pokój z widokiem na jezioro, które o tej porze roku prezentowało się oszałamiająco. W hotelu mogliśmy wypocząć, ponieważ mieliśmy wykupioną pełną obsługę i trzy posiłki dziennie. Natomiast kiedy nie mieliśmy akurat ochoty siedzieć w hotelu, wychodziliśmy na spacer nad jeziora. Te jeziora są mało popularne, ale równie piękne jak te z krainy jezior. Zwiedziliśmy wiele atrakcji turystycznych, ale mimo to większość czasu spędziliśmy nad jeziorem. Pogoda na wakacje trafiła nam się piękna, ale upalna. Na szczęście od jeziora bił przyjemny chłód wody. Kilka razy nawet wypłynęliśmy kajakiem na jezioro. Było bardzo fajnie. To były udane wakacje.