Wszystkie osoby, w szczególności kobiety, zgodzą się z twierdzeniem, że cera naczynkowa to jedna z najbardziej wymagających typów „urody”. Jej charakterystyka opiera się na wrażliwości na czynniki mechaniczne, atmosferyczne; na przykład zmiany temperatur, jest zależna od miękkości i twardości wody, itp. Taki typ cery spotykany jest u osób w każdym wieku – nie jest to więc domena tylko dojrzałych kobiet w średnim wieku. Młode nastolatki, poznające dopiero swoje ciało, dość szybko zauważają cechy, które charakteryzują cerę naczynkową i wykazują jej właściwości.

Kosmetyka dla skóry naczynkowej

dobry krem do cery naczynkowej na nocRozpoznanie tego typu cery nie stanowi większego problemu. Gdy zachodzą zmiany w otoczeniu, na przykład temperatura nagle wzrasta, można obserwować zaczerwienienie się skóry. To samo dzieje się po intensywnym wysiłku fizycznym – cala buzia przybiera krwisto czerwonego koloru. To są pierwsze i najbardziej oczywiste oznaki powiększających się naczyń krwionośnych, usytuowanych na twarzy. W okolicach oczu można zauważyć małe, czerwone żyłki, tworzące coś na kształt pajęczynki – są to właśnie pajączki, powstałe przez pęknięte naczynka. Cera z takimi problemami wymaga niezbyt wybitnej, ale sprecyzowanej pielęgnacji. Przede wszystkim, należy zadbać o odpowiednie nawilżenie organizmu, zarówno od środka (pić przynajmniej 2l wody dziennie), ale też od zewnątrz. Dobry krem do cery naczynkowej na noc to podstawa, ponieważ to właśnie wtedy skóra ma okazję najbardziej efektywnie zregenerować się i nawilżyć. Polecane są te kremy, które dodatkowo zmniejszają powstałe już na twarzy czerwone pajęczynki. Na dzień warto stosować kosmetyki, które zredukują zaczerwienienie całej buzi, poprzez ochronę przed nagłymi zmianami temperatur. Niekontrolowane rumieńce mogą skutecznie uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie, szczególnie gdy nasza praca opiera się na kontakcie z ludźmi czy kamerą. Oprócz silnie nawilżających kremów, warto stosować też delikatne toniki, które skutecznie oczyszczą skórę i złagodzą zaczerwienienia i podrażnienia, które pojawiły się po całym dniu.

Paniom z cerą naczynkową zaleca się szczególne dbanie o jej kondycję, ponieważ to właśnie ona ma tendencje do szybszego starzenia się, powstawania niechcianych zmarszczek i widocznych, pękniętych sieci naczyń krwionośnych. Maskowanie tych problemów podkładem i kolorowymi kosmetykami nie poprawi sytuacji, a może nawet zaszkodzić. Warto sięgnąć po naturalną pielęgnację odżywczą i nie żałować na tanie zamienniki dobrych, sprawdzonych kosmetyków.