Każdy z nas w pewnym wieku zaczyna marzyć o własnym domu z dużym ogrodem. Kiedy nam się już uda zakupić działkę i wybudować piękny dom staramy się jak najpiękniej go urządzić w środku i na zewnątrz. Oczywiści w tym wszystkim nie zapominamy o urządzeniu pięknego ogrodu, w którym będziemy spędzać ciepłe letnie wieczory i dni na zabawie z dziećmi. Skąd jednak wziąć pomysł i jak dbać o nasz ogród? Przecież nie każdy z nas urodził się architektem i ogrodnikiem.

Ciekawe pomysły z otoczenia

ciekawe pomysły na ogródInspiracji na zaaranżowanie wymarzonego ogrodu możemy szukać tak naprawę wszędzie na przykład z otaczającej nas przyrody. Często idąc do parku widzimy równo posadzone krzewy, kwiaty. Wszystko wygląda estetycznie i zachęcająco. Nawet taki krótki spacer morze nam podrzucić delikatny pomysł na aranżacje naszego miejsca. Sama przyroda i ciężka praca ludzi o to, którzy o nie dbają daje nam ciekawe pomysły na ogród. Planując wygląd naszego zielonego miejsca musimy dokładnie zadbać o rozmieszczeni poszczególnych roślin. Często zdarza się tak, że jeżeli źle to rozplanujemy rośliny później rosną na sobie i wyglądają nieestetycznie. Pomysłów naprawdę jest wiele. Możemy zacząć na przykład od kwitnącego żywopłotu jest to ciekawa alternatywa dla wysokich tui, które zazwyczaj są sadzane w rzędach wzdłuż płotów. Kolejnym ciekawym pomysłem jest wyspa na środku trawnika, którą można różnie interpretować i posadzić tam kwiaty lub zrobić pewnego rodzaju skalniak. Można również zrobić coś w rodzaju alei i zostawić tylko odsłonięty chodnik, a dookoła posadzić wysokie drzewa lub krzewy. Najprostszym ale zarówno pięknym sposobem na ogród jest posadzenie rzędów kolorowo kwitnących kwiatów i na przykład wysypanie ich kamieniami, aby oddzielić tę cześć od trawnika. Efekt będzie na pewno zniewalający. Często decydujemy się również na łączenie różnych kompozycji ze sobą. Jeśli dobrze dobierzemy i rozmieścimy rośliny efekt na pewno będzie zniewalający.

Także jeśli planujecie urządzić swój ogród inspiracji i pomysłów jest wiele. Ciekawe rzeczy można znaleźć także w internecie wystarczy tylko dobrze poszukać. Natomiast aby mieć pewność, że wasz pan jest doskonały a nie macie zielonego pojęcia o roślinach i o dbaniu o nie warto skonsultować swoje pomysły z ogrodnikiem. Uwierz cie mi, że jak zobaczycie już pierwsze efekty na pewno będziecie zadowoleni. No i co najważniejsze będziecie mieli u siebie kawałek zielonego spokoju, urządzonym według waszego gustu. Wystarczy tylko odpowiednio zadbać o swoje rośliny aby się nimi cieszyć przez długi czas.

Kategorie: Dom i Ogród