Wielu z nas ma tak, że w przypadku zachorowania na jakąś chorobę to automatycznie sięgamy po sztuczne medykamenty. Odwiedzamy wówczas aptekę i kupujemy różne antybiotyki zalecane przez lekarza. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że leczyć się równie skutecznie możemy stosując naturalne preparaty wytwarzane z roślin rosnących w naszym klimacie. Na szczególną uwagę zasługują obecnie konopie przemysłowe, które są coraz bardziej doceniane i odkrywane są coraz ciekawsze ich właściwości.

Oleje i pasty konopne

dobra pasta konopnaGeneralnie to w Polsce konopie nie są roślinami, które obecnie owiane są dobrą sławą. Chodzi przede wszystkim o to, że wiele osób kojarzy konopie tylko ze względu na ich właściwości psychoaktywne. Zaznaczyć trzeba jednak, że istnieją też takie odmiany konopi które nie zawierają w swoich strukturach absolutnie żadnych substancji wpływających na zmianę postrzegania otaczającej nas rzeczywistości. Taką odmianą jest odmiana Cannabis Sativa. Bardziej popularna jest jednak nazwa 'konopie siewne’. W niektórych kręgach określane są one również jako konopie przemysłowe. Niegdyś rośliny te były w Polsce bardzo popularne i cenione ze względu na swoje właściwości. Stosowano je w celach leczniczych czy też kulinarnych. Jednak mało kto zdawał sobie wówczas sprawę z tego jak bardzo pozytywnie na nasz organizm mogą wpływać produkty wytwarzane z tychże roślin. Przede wszystkim zaznaczyć trzeba, że konopie przemysłowe zawierają mnóstwo związków organicznych zwanych kanabinoidami. Wpływają one na stymulowanie naszego układu immunologicznego, dzięki czemu szybciej radzić sobie możemy z różnymi problemami zdrowotnymi. Sporo osób poszukuje w sklepach produktu jakim jest dobra pasta konopna. Jest to produkt otrzymywany na zasadzie ekstrakcji. Otrzymuje się go w bardzo prosty sposób i podczas tego procesu nie dochodzi do utracenia ważnych składników. Pasty wytwarzane z konopi przemysłowych są bardzo często używane jako lekarstwo na różne problemy natury dermatologicznej. Przykładem może być tutaj chociażby atopowe zapalenie skóry.

Konopne pasty i olejki możemy nabyć przede wszystkim w sklepach ze zdrową żywnością. Zakup takich olejków jest możliwy również drogą elektroniczną. Od dłuższego czasu prowadzone są badania mające na celu udowodnić wpływ produktów konopnych na leczenie nowotworów. Póki co wyniki są bardzo obiecujące i wiele testów zakończyło się sukcesem. Produkty konopne świetnie spisują się również wtedy gdy mamy do czynienia z problemami związanymi z naszym układem nerwowym.