Aranżacja pokoju dziecięcego zazwyczaj zaczyna się od wyboru koloru farby lub tapet na ściany. Część rodziców decyduje się również na oryginalne naklejki i dekoracje w postaci obrazów lub dużych zdjęć. Obecnie warto zwrócić uwagę na nowość, którą od jakiegoś czasu oferują producenci z branży home decor – dość oryginalne rozwiązanie w postaci paneli ściennych. Kolorowe, o różnych fakturach oraz z ciekawymi, trójwymiarowymi wzorami znajdują coraz szersze grono miłośników zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci.

Piękne i praktyczne panele ścienne 3D

dekoracyjne ścienne panele 3d do pokoju dziecięcegoModa na dekoracyjne ścienne panele 3d do pokoju dziecięcego zdaje się rosnąć z każdym dniem. Jest to spowodowane nie tylko wysoką estetyką produktów, ale również ich stroną praktyczną. Panele ścienne mają kilka zalet, które idealnie sprawdzają się w pokoju dziecięcym. Przede wszystkim dekoracyjne panele 3D są bardzo łatwe w instalacji i poradzi sobie z nimi większość rodziców. Nie wymagają zatrudniania ekipy remontowej, a ich mocowanie nie powoduje takiego bałaganu, jak np. malowanie. Jeśli już mowa o czystości: na rynku znajdziemy m.in. panele z gęstej pianki, gipsowe, z tworzyw sztucznych. Niezależnie od materiału użytego do ich produkcji wszystkie można myć bez uszczerbku na ich wyglądzie. Pozwala to na utrzymanie ścian w stanie idealnym nawet przy małych dzieciach, które lubią sobie czasami „dekorować” powierzchnie po swojemu. Kolejnym atutem paneli 3D jest ich działanie wygłuszające. Szczególnie produkty z pianki pokryte miękkimi tkaninami, np. welurem sprawiają, że w pokoju robi się dużo ciszej. W sypialni niemowlęcia zapewnią maluszkowi zdrowy, niezakłócony hałasami sen, natomiast w pokoju nastolatka pozwolą na naukę w ciszy i skupieniu lub umożliwią słuchanie głośnej muzyki, nie denerwując pozostałych członków rodziny. Ponadto na rynku są dostępne dekoracyjne panele ścienne 3D z gipsu, które możemy własnoręcznie pomalować na ulubione kolory. Dodatkowo panele 3D w kształcie plastrów miodu, klocków lego lub kwadratów można instalować w dowolnych konfiguracjach, tworząc na ścianach niepowtarzalne wzory.

Panele ścienne 3D nadal stanowią innowację w dekoracji wnętrz, jednak coraz więcej osób jest nimi zainteresowanych. Panele 3D wspaniale wkomponowują się w aranżacje pokoi niemowląt, małych dzieci i nastolatków. Geometryczne kształty, wypukłe zwierzątka lub kwiatowe wzory sprawiają, że czasami trudno jest wybrać odpowiedni model. Warto jednak poświęcić im nieco więcej uwagi, aby pokój naszej pociechy wyglądał niepowtarzalnie.