Na wszelkiego rodzaju parkingach, nie zależnie od ich wielkości oraz ilości miejsc parkingowych, wytyczone są specjalne miejsca, w których parking samochodów osobowych jest niemożliwy lub zakazany. Wówczas warto dokładnie taki obszar zabezpieczyć systemami specjalnych słupków, które pozwolą na zachowanie wolnej przestrzeni, na których parking jest wyłączony. W tym celu służą różne słupki, oddzielające teren parkingowy. Ważne jest natomiast aby słupki te były w pełni funkcjonalne oraz odporne na różnego rodzaju czynniki niesprzyjające.

Elastyczna blokada parkingowa

słupki elastyczneW celu zapewnienia wyższego stopnia funkcjonalności oraz trwałości słupków parkingowych, ostatnimi czasy stosowane coraz częściej są słupki, które dzięki swojej konstrukcji są specjalnie przystosowane na wszelkiego rodzaju uderzenia samochodów, nie uszkadzając karoserii pojazdów, jak również samych blokad parkingowych. W tym celu, wykorzystywane są specjalne słupki elastyczne, które nawet przy kontakcie z nieprawidłowym poruszaniem się jakichkolwiek pojazdów, uginają się za pomocą specjalnych systemów, nie powodując uszkodzeń pojazdu, jak również zapewniając dalszą funkcjonalność słupków. Tego rodzaju rozwiązania stosowane są na coraz większej ilości parkingach. Dzięki takim systemom, właściciele terenów parkingowych nie są narażeni na uszkodzenia metalowych słupków, jak również na straty z nimi związane. Plastikowe, elastyczne pachołki uginają się, a po kolizji z pojazdem znów stają się w pełni działające oraz funkcjonalne do dalszego wykorzystywania, bez powstałych usterek. Elastyczne słupki parkingowe posiadają wymagane atesty oraz certyfikaty od producenta, które zapewniają o wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów podczas procesu produkcji. Tego rodzaju systemy są także zgodne z wszelkimi normami bezpieczeństwa i higieny pracy, które są wymagane przy większości systemów, z wykorzystaniem parkingowym. Dlatego też producenci starają się wykonywać wszelkiego rodzaju systemy blokad oraz zapór drogowych z bardzo wysokim poziomem staranności.

Dobra jakość produktów zapewnia bardzo wysoką funkcjonalność oraz możliwość długotrwałego wykorzystania. To właśnie dzięki temu systemy są w pełni funkcjonalne oraz zapewniające długą trwałość i możliwość wykorzystania do dowolnych celów. Sprzedawane produkty z wykorzystaniem do zapór oraz blokad parkingowych dostępne są w różnego rodzaju salonach bezpieczeństwa i higieny pracy oraz innych sklepach, oferujących sprzedaż hurtową lub detaliczną tego typu systemów.