Coraz cześciej zarówno właściciele mieszkań i domów, jak również doświadczeni projektanci wnętrz, podczas wyposażania poszczególnych pomieszczeń, wykorzystują oryginalne panele ścienne, które nadają niezwykły charakter. Równocześnie stanowią doskonały sposób na wyciszenie pokoju przed wydobywaniem się dźwięków na zewnątrz oraz wygłuszają hałas dobiegający z pozostałych pomieszczeń czy mieszkań w przypadku budynków wielorodzinnych. Panele mogą stanowić idealną dekorację i wyróżniający się element sypialni, salonu oraz pokoju dla nastolatka.

Szeroki wybór wzorów i kolorów paneli akustycznych

dekoracyjne panele akustycznePrzed projektowaniem wnętrza warto zapoznać się z niezwykle szerokim asortymentem paneli, który dostępny jest u producentów oraz sprzedawców. Klienci mogą wręcz przebierać w kolorystyce oraz formach paneli. Dekoracyjne panele akustyczne można dowolnie układać na ścianach tworząc wyjątkową kompozycję, która wpasuje się idealnie w resztę zaaranżowanego pokoju. Można postawić na panele geometryczne i najpopularniejsze z efektem 3D, które sprawią, że całość nabierze wyjątkowości i nowoczesnego klimatu. Ciekawym rozwiązaniem są także specjalne panele imitujące m.in. drewno, cegły czy beton. Są jednak znacznie korzystniejsze, ponieważ są wykonane z miękkiego i bezpiecznego materiału, a ich montaż jest niezwykle prosty i szybki (tak samo jak ewentualny demontaż). Na stronach internetowych producentów można znaleźć wiele przydatnych filmów instruktażowych, z których dowiemy się, w jaki sposób należy przyklejać wybrane panele do ściany czy sufitu, aby całość była estetyczna i trwała. Często kolorowe kompozycje z dekoracyjnych paneli tworzy się także w dziecięcych pokojach, aby nie tylko urozmaicić wnętrze, ale również odpowiednio je zabezpieczyć i wygłuszyć. Cisza dla dziecka podczas odpoczynku i zabawy jest niezwykle ważna, ponieważ daje mu poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa. Warto tutaj postawić na nieco grubsze i trwałe panele, które są bardzo odporne na mechaniczne uszkodzenia.

Ceny paneli akustycznych są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników, m.in. rodzaju i grubości paneli, metody montażu, jakości wykonania oraz liczby zakupionych produktów. Oczywiście przy większych zakupach klient zwykle może liczyć na atrakcyjne rabaty czy bezpłatną dostawę. Warto porównać różne panele, poczytać opinie na ich temat, głównie w kwestii wytrzymałości i stopnia wygłuszenia, bo zwykle na tym klientom zależy jednak najbardziej. Dobrze postawić na panele z wyższej półki jeśli mają spełniać określoną funkcję.

Kategorie: Wnętrza