Wystawne przyjęcia najlepiej organizować w miejscach, które posiadają odpowiednie zaplecze i wykwalifikowaną kadrę. Wiele większych i mniejszych spraw składa się na to, jak ostatecznie będzie odebrana impreza. Oczywiście, istnieją okazje absolutnie wyjątkowe, które muszą być dopięte na ostatni guzik, ponieważ wiele osób wiąże z nimi ogromne nadzieje na naprawdę niezapomniane przeżycia i wspomnienia.

Na co zwracać uwagę?

sala bankietowaPoszczególne imprezy wymagają trochę innej oprawy, jednak zasadniczo można założyć, że musi być spełnionych kilka warunków formalnych. Na przykładzie imprezy studniówkowej – o jakie szczegóły zadbać? Przede wszystkim należy dokładnie i ostatecznie ustalić, ilu będzie uczestników imprezy. Rozmiar sali musi być wystarczający, aby pomieścić wszystkich. Należy przy tym pamiętać, że nic nie powinno być wciskane na siłę, czy jeśli chodzi o stoliki i krzesła, czy stoły, na których będzie się znajdowało jedzenie. Dość ważną kwestią jest to, czy chcemy ustawić stoliki okrągłe, czy połączyć stoły w podkowę lub długie rzędy. Musimy upewnić się, że dana sala bankietowa daje nam możliwość takiego zaaranżowania przestrzeni. Poza tym powinniśmy zwrócić uwagę na ogólny wystrój sali i czy odpowiada naszym gustom, a także czy będzie stosowny do okazji. Jeśli mamy wątpliwości, powinniśmy zapytać potencjalnego organizatora albo właściciela obiektu, czy udostępnia galerię zdjęć z aranżacjami z poprzednich bankietów. Zdarza się bowiem, że można całkowicie przeobrazić pomieszczenie za pomocą odpowiednich dekoracji. Rozejrzyjmy się także, gdzie znajdują się wejścia i wyjścia, a także gdzie umieszczone zostały toalety. Dobrze jest także wypytać się o kwestie bezpieczeństwa, stosowne certyfikaty i zabezpieczenia. Należy także sprawdzić, czy będziemy mieli możliwość wprowadzenia innych pracowników, takich jak na przykład DJ, wodzirej, zespół albo barman. Niektóre sale mają bowiem podpisane kontrakty na takie okoliczności. Ostatnią, przy tym kluczową, kwestią jest catering. Na imprezie ludzie chcą się wytańczyć i dobrze zabawić, ale muszą też mieć zapewnione jedzenie. Warto się dowiedzieć, czy w danym lokalu na miejscu pracuje odpowiednia kadra. Wtedy zyskamy pewność, że podawanie posiłków będzie zgrane z programem imprezy.

Wybór sali bankietowej na przyjęcie takie, jak na przykład studniówka, ma ogromne znaczenie dla powodzenia całego przedsięwzięcia. Od tego, czy sala będzie odpowiednio przestronna i dobrze zaaranżowana, a catering świeży, stosowny do okazji i podany wtedy, kiedy trzeba, zależy dobry nastrój uczestników. Warto więc sprawdzić, czy lokal, który mamy na oku, posiada wszystkie potrzebne udogodnienia.