Olej silnikowy to jeden z najważniejszych płynów w samochodzie, który odpowiada za sprawność większości podzespołów. Dzięki niemu zachowana jest bezawaryjna praca silnika i elementów pracujących. Właśnie dlatego wymienia się go regularnie — niektórzy robią to co 10 000 km, a inni ryzykują nieco bardziej i decydują się na wymianę dopiero po przejechaniu 30 000 km. Jeśli chodzi o czas, to średnio wymiany dokonuje się raz na pół roku, lecz to zależy od eksploatacji auta.

Dodatki do silników benzynowych wydłużają skuteczność

dobry dodatek do oleju silnikowego - benzynaZasadą jest, by nie mieszać ze sobą różnych konsystencji oleju silnikowego. Najlepiej zatem kupować produkty tej samej marki oraz tej samej jakości. Wyjątek stanowią jednak specjalnie przygotowane dodatki do oleju. Dolewa się je podczas regularnej wymiany oleju lub w inny sposób podany przez producenta. Taki dodatek poprawia pracę silnika, wycisza ją, a dodatkowo wydłuża efektywność samego oleju. Zmiany podczas jazdy można odczuć po przejechaniu około 2500 km, a efekt utrzyma się nawet do 150 000 km. W wielu przypadkach oznacza to, że raz zakonserwowany w ten sposób olej wytrzyma aż do następnej wymiany samochodu. Szczegóły dotyczące parametrów można znaleźć bezpośrednio na stronach internetowych producenta. Mogą one się nieco różnić. Takie produkty nie tylko występują w wersji dla silników benzynowych. Posiadacze diesla też mogą cieszyć się podobnym działaniem dodatków. Stosowanie takich produktów jest ważne w przypadku każdego auta, jednak szczególną różnice odczują kierowcy podróżujący na dłuższe dystanse. Jazda na wycieczkę po całym kraju, za granicę czy transport towarów to wymagające trasy, podczas których sprawność silnika i innych podzespołów stoi na najwyższym miejscu. Dolewając dobry dodatek do oleju silnikowego – benzyna lub diesel – skutecznie zmniejsza się ryzyko zatarcia silnika lub innych komponentów. Koszt takiego dodatku to kilkadziesiąt lub lekko powyżej 100 złotych, a oszczędność, jaką gwarantują, jest znacznie cenniejsza.

Nie warto martwić się o awaryjność swojego samochodu wynikającą z nieodpowiedniego smarowania. Wystarczy dolewać odpowiednie dodatki dobrane do silnika benzynowego lub diesla, a jazda stanie się jeszcze większą przyjemnością. Poleca się zapoznać z długim spisem korzyści płynących z wyboru takich produktów. Na stronie producenta oraz sklepów internetowych można znaleźć szczegółowe informacje o tym, jak i kiedy dolewać olej. Sprzedawcy podpowiadają również, dlaczego warto wybierać takie produkty do swojego samochodu.