W tym roku chciałam wraz z mężem wymienić okna w naszym pensjonacie, ponieważ remontujemy cały budynek i zależy nam na tym, aby stał się możliwie jak najbardziej energooszczędny. Nie powinno nikogo dziwić, że walczymy o to, aby obiekt oddawał jak najmniej ciepła. W przypadku naszej inwestycji zmiana okiennic na nowe była jednak bardzo skomplikowana, dlatego zdecydowaliśmy się jedynie znacząco ulepszyć dotychczasowe. 

Regulacja starych okien 

regulacja okien gdańskOkazało się, że znalezienie firmy, która kompleksowo zajmie się tematem wymiany okien w całym naszym nadmorskim pensjonacie, nie należy do zadań szczególnie prostych. Kilka przedsiębiorstw początkowo było bardzo zainteresowanych przyjęciem nowego zamówienia, po czym zrezygnowało z jego realizacji i podpisania umowy, ponieważ stwierdziło, że takie przedsięwzięcie przekracza ich możliwości. Głównym problemem okazał się nietypowy kształt naszych okien — wszystkie są sześcienne! Oczywiście mogliśmy wykuć nowe wnęki, jednak pociągałoby to za sobą duże koszty, ponieważ znacząco naruszylibyśmy wówczas elewację budynku. Zresztą muszę przyznać, że nasz pensjonat, dzięki specyficznym szybom, posiada wyjątkowy charakter i jest bardzo rozpoznawalny na całej mapie turystycznej regionu. Nie chciałabym stracić tego niepowtarzalnego designu, tylko z powodu niekompetencji danej firmy. Byłam załamana, słysząc, że kolejni fachowcy odmawiają nam pomocy. W końcu pojawiło się światełko w tunelu. Jeden z monterów powiedział, że na naszym miejscu nie zmieniałby pięknych zabytkowych okien, jakie już posiadamy na żadne inne, a jedynie zainwestował w ich bardzo solidne uszczelnienie i wyregulowanie. Ta myśl od razu przypadła mi do gustu! Szybko okazało się, że faktycznie potrzebna jest nam dobra  regulacja okien Gdańsk to na szczęście miasto z szeroką ofertą w tym zakresie. Byłam zachwycona, kiedy okazało się, że wcale nie muszę zmieniać wyglądu mojego ukochanego pensjonatu, ponieważ wystarczy modernizacja starych uszczelek okiennych oraz nałożenie innych prowadnic, dzięki którym można redukować powstające we wnękach szczeliny.

Do niedawna nawet nie wiedziałam, że bardzo stare okna można profesjonalnie odnowić i to pod każdym względem. Nie chodzi tylko o ich przemalowanie, czy udekorowanie, ale nade wszystko o idealne uszczelnienie i wyregulowanie. Okazuje się, że do dawnych modeli wystarczy dobrać odpowiednie prowadnice i uszczelki, aby doprowadzić do niemal całkowitego wyeliminowania strat ciepła. Jestem bardzo zadowolona z fachowości ekspertów regulujących moje okna oraz z realizacji takiego przedsięwzięcia w moim pensjonacie.

Kategorie: Dom i Ogród