Osoby, które na co dzień mieszkają w blokach w mieście, bardzo często korzystają z domków letniskowych. Można je kupić praktycznie gotowe i postawić na dowolnej działce budowlanej. Można też wydzierżawić ogródki działkowe i tam postawić domek mobilny, w którym można spędzać czas przez cały rok. W takich domkach montuje się pełną instalację wodną, ale o ogrzewanie wody trzeba zadbać we własnym zakresie. Można zastosować wiele rozwiązań, ale najlepsze są ogrzewacze, które zamieniają zimną wodę w ciepłą.

Prosty montaż ogrzewaczy przepływowych elektrycznych

ogrzewacz przepływowy elektrycznyNa każdej działce rekreacyjnej podłączony jest też prąd. To w zupełności wystarczy, żeby w kranach mieć ciepłą wodę. Teraz domki letniskowe przypominają małe rezydencję, więc w większości robi się nawet łazienki z prysznicem. I tak naprawdę w małych domkach na ogródkach działkowych robi się maksymalnie trzy punkty wody. Jeden to kran, który umieszczony jest nad zlewem a pozostałe dwa znajdują się w łazience. W łazience w domku letniskowym jest prysznic i umywalka. Ciepła woda potrzebna jest w każdej baterii, więc do każdej można zamontować ogrzewacz przepływowy elektryczny. Jest to urządzenie, które bardzo łatwo się montuje, ale trzeba mu zapewnić dostęp do energii elektrycznej. Montaż jednego ogrzewacza zajmuje około pół godziny i nie trzeba się znać na hydraulice czy elektryce. Ogrzewacze są całkowicie automatyczne, więc po odkręceniu kranu z wodą już po kilku sekundach można cieszyć się gorącą lub ciepłą wodą. Ogrzewacze mają swoją określoną moc i wydajność, więc warto sprawdzić to dokładnie przed zakupem. Chodzi o to, żeby urządzenie nadążało z podgrzewaniem odpowiedniej ilości wody. Inną moc można zastosować w kranie nad zlewem a inną do baterii prysznicowej. Wiadomo, że w przypadku tej drugiej wody zużywa się znacznie więcej niż do umycia kilku naczyń w zlewie. Ogrzewacze można kupić również w komplecie z baterią czy kranem, a takie urządzenia montuje się jeszcze łatwiej. Wystarczy tylko zamienić zwykłą baterię na wersję z ogrzewaczem.

Ogródki działkowe czy działki rekreacyjne nie są ogrzewane centralnie jak to jest w przypadku domów jednorodzinnych czy mieszkań w blokach. Dlatego nawet w komfortowo urządzonych domkach letniskowych nie powinno się mieszkać przez cały rok. W sezonie letnim ciepłą wodę można uzyskać wykorzystując w tym celu elektryczne ogrzewacze. Przepływająca przez nie woda jest podgrzewana, dzięki czemu w kranie czy w prysznicu można od razu po odkręceniu kurka korzystać z ciepłej wody.

Kategorie: Dom i Ogród