Ilu jest rodziców na świecie tyle jest różnych teorii dotyczących rozwoju dziecka. Chodzi o to, że każdy rodzic ma swoje wypracowane metody, którym wierzy i których się trzyma. Jedni rodzice pozwalają dzieciom biegać bez kurtek w deszczu a inni karzą ubrać się wtedy na cebulkę. Jedni dadzą dziecku antybiotyki a inni jakieś naturalne syropy z owoców czy warzyw. Podobnie jest również z teoriami na temat nauki chodzenia. Od lat dyskutuje się nad skutecznością chodzików. Nowoczesne chodziki to już nie tylko nauka chodzenia.

Chodzik wielofunkcyjny uczy nie tylko chodzić

chodziki wielofunkcyjneChodziki, jakie dzieci mogą mieć dzisiaj, w niczym nie przypominają chodzików, których używali ich rodzice. Chodzi o to, że dzisiaj chodzik to już nie tylko nauka chodzenia. Jest to jednak cały czas podstawa działania tego przyrządu. W chodziku rzeczywiście dziecko najpewniej nauczy się chodzić. Dzięki możliwości odpychania się nóżkami i przesuwania chodzika dziecko szybko załapuje o co chodzi w przemieszczaniu się. Tutaj można się zastanawiać nad tym, czy nie będzie jakiś ortopedycznych dolegliwości, ale jeśli będzie się nadzorować rozwój dziecka to na pewno chodzik w niczym nie zaszkodzi. Tylko, że nowoczesne chodziki mają teraz mnóstwo innych możliwości. Jako, że są to chodziki wielofunkcyjne i najczęściej multimedialne i interaktywne to dziecko uczy się nie tylko chodzić. Może nauczyć się poprzez zabawę rozpoznawania literek czy liczenia w zakresie do dziesięciu. Chodziki wydają dźwięki i reagują na dotyk dziecka i naciskanie określonych przycisków. Dziecko w takim chodziku uczy się chodzić niejako przy okazji. Większą część korzystania z chodzika stanowi jednak zabawa, ponieważ do wyboru jest naprawdę wiele grających i świecących opcji. Chodziki interaktywne są ogólnorozwojowe. Oznacza to, że rozwijają u dziecka nie tylko motorykę, ale również kreatywność czy chociażby ciekawość świata. Rodzice, którzy są zwolennikami chodzików, powinni spokojnie zainwestować w naprawdę ciekawy przyrząd. Można pomóc dziecku stanąć szybko na własnych nogach a przy okazji nabyć jeszcze innych umiejętności.

Nauka chodzenia u małego dziecka będzie przebiegać o wiele łatwiej, kiedy dziecko zacznie chodzić w chodziku. Nowoczesne chodziki to kreatywne i interaktywne zabawki, w których dziecku będzie naprawdę wesoło. Małe dziecko w nowoczesnych chodziku wielofunkcyjnym szybciej zrozumie o co chodzi z przebieraniem nóżkami i przesuwaniem się po powierzchni. Do tego jeszcze może nauczyć się rozpoznawać dźwięki czy liczyć do dziesięciu.

Kategorie: Zabawki