Od wielu lat w każdy poniedziałek razem z grupą znajomych spotykamy się na pobliskim boisku ze sztuczną murawą i przez prawie dwie godziny gramy w piłkę nożną. Jest to pewnego rodzaju nasze święto, które każdy z nas na stałe wpisał do swojego kalendarza. Początkowo graliśmy bez wyróżniania się kolorem koszulek, ale z czasem, kiedy skład zaczął delikatnie rotować musieliśmy to zmienić. Początkowo kupiliśmy kilka białych koszulek i podzieliliśmy się na stałe drużyny, ale nie zdało to egzaminu. Musieliśmy więc wymyślić innego rozwiązanie.

Zalety jaskrawych znaczników treningowych

znaczniki treningoweKoszulki w jednym kolorze uniemożliwiały nam jednak łatwą zmianę składu w przypadku dysproporcji, a poza tym nasz skład stale się zmieniał, dlatego kupiliśmy nowe znaczniki treningowe w jaskrawych kolorach, dzięki którym w końcu udało nam się rozwiązać problem. Dzięki nim zawodnicy byli widoczni i nikt już nie mylił się, kto jest z kim. Sami dziwiliśmy się sobie, że tak późno zdecydowaliśmy się na ich zakup i dopiero jeden z nas po podpatrzeniu podobnych znaczników na treningu swojego syna postanowił wdrożyć u nas podobne rozwiązanie. Nowe koszulki były wykonane z siateczki, dzięki której okazały się być bardzo przewiewne, dzięki czemu nie dogrzewały dodatkowo zawodników, co mogłoby być problemem w upalne dni. Ustaliliśmy też dyżury i co tydzień inna osoba zabiera je do domu i pierze na następny tydzień. Jeśli osoba odpowiedzialna za znaczniki nie może zagrać ma obowiązek przekazania znaczników komuś, kto na pewno będzie. Chociaż są to niepisane i nieoficjalne reguły nie zdarzyło się jeszcze, żeby ktoś zachował się niehonorowo i ich nie przestrzegał. Nasze znaczniki mają już za sobą prawi rok użytkowania i szczerze mówiąc prezentują się prawie jak nowe co nasz pozytywnie zaskoczyło, ponieważ po ich cenie spodziewaliśmy się zdecydowanie niższej jakości i liczyliśmy się z tym, że po roku będzie trzeba kupić nowy komplet, ponieważ pierwszy raczej nie będzie nadawał się już do użytkowania. Myliliśmy się i bardzo nas to cieszy.

Jaskrawe znaczniki pozwalają na łatwe rozróżnianie zawodników nawet, kiedy gramy jesienią przy sztucznym oświetleniu i nie zawsze wszystko widać tak wyraźnie, jak latem. W sklepach dostępnych jest wiele kolorów i krojów znaczników, ale ich ceny są bardzo przystępne co widać na polskich boiskach, gdzie niemal zawsze na treningach część zawodników nosi kolorowe znaczniki ułatwiające rozróżnianie zawodników podczas mini gierek wewnętrznych lub ich podział na grupy treningowe.