Nowoczesne systemy zamków w drzwiach umożliwiają zamontowanie wkładek otwieranych za pomocą jednego klucza. Sprawdza się to nie tylko w domach prywatnych, ale również miejscach użyteczności publicznej. Okucia tego typu są jedną z najlepszych form ochrony domu. Dzięki specjalistycznie wykonanym wkładkom w nowoczesnym systemie jednego klucza, dom jest zabezpieczony przed wszelkimi próbami włamania, zarówno poprzez wytrych, wywiercenie zamka czy sforsowanie go.

Rodzaje wkładek w nowoczesnym systemie jednego klucza

wkładki w nowoczesnym systemie jednego kluczaW domach prywatnych, mieszkaniach, a także miejscach użyteczności publicznej, bardzo ważne jest zachowywanie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa wejść. Redukuje to ryzyko włamania, dlatego warto jest decydować się na wysokiej jakości systemy, na przykład te otwierane za pomocą jednego klucza. Wykorzystują one nowoczesne wkładki do drzwi wyposażone w szereg usprawnień, zwiększających poziom zabezpieczeń zamka. Wybranie wysokiej jakości okuć sprawdzonych marek, to gwarancja wykonania z najtrwalszych materiałów, odpornych na próby wywiercenia lub sforsowania. Najpopularniejszym rodzajem wkładek w tego typu systemach są bębenkowe, wśród których można wyróżnić jednostronne, dwustronne lub z wyposażoną gałką. Ich wielką zaletą jest mechanizm bezpiecznego sprzęgła, który umożliwia otwieranie drzwi, nawet jeśli po drugiej stronie jest włożony klucz. Zabezpieczenie doceniane jest przez rodziców oraz osób wspólnie wynajmujących mieszkanie. Zatrzaśnięcie drzwi przez dziecko lub współlokatora nie będzie już zagrożeniem, co w większości przypadków mogło grozić nawet zniszczeniem całego zamka. Wkładki w nowoczesnym systemie jednego klucza posiadają certyfikowane atesty antywłamaniowe. Dzięki temu najwyższemu stopniowi zabezpieczeń sprawdzą się one doskonale w szkołach, szpitalach czy hotelach. Zmierzenie rozmiaru wkładki przed zakupem jest bardzo ważne, dlatego warto skonsultować się z fachowcami w dziedzinie systemów zamków do drzwi, którzy pokierują proces mierzenia oraz doradzą najlepsze okucia.

Systemy jednego klucza mogą również posiadać wkładki z pięcioma lub sześcioma parami zastawek oraz takie o modułowej budowie, w których jest możliwa zmiana długości. Zależnie od potrzeb można zdecydować się na inny rodzaj okucia, wykonany z wysokiej jakości stali hartowanej. Mosiądz lub nikiel, to najczęściej pojawiające się materiały, które poza wysokim poziomem wytrzymałości charakteryzują się również niską ceną, co ma wpływ na ich popularność i częste wykorzystanie w domach prywatnych.

Kategorie: Ochrona