Wyposażenie wysokościowe to jeden z tych elementów ekwipunku pracowniczego, na którym nie można oszczędzać. Słabej jakości sprzęt może być bowiem przyczyną wypadku zagrażającego życiu i zdrowiu pracowników, dlatego też w naszej załodze kierujemy się wyłącznie jakością i najlepszymi opiniami wybierając elementy wyposażenia do pracy na wysokościach. Bardzo wiele elementów jest przeznaczonych do profesjonalnej wspinaczki górskiej, gdyż sprzęt ten jest niemal identyczny jak pracowniczy ekwipunek wysokościowy.

Rekomendowane szelki do pracy na dużej wysokości

sprawdzone szelki bezpieczeństwaPracownicze wyposażenie wysokościowe odróżniało się jednak od sprzętu alpinistycznego przede wszystkim funkcjonalnością. Nie mogą bowiem ograniczać ruchu podczas wykonywania zadań czy poruszania się po terenie na którym wykonywane są zadania. Dobrym przykładem tego są rekomendowane i sprawdzone szelki bezpieczeństwa, przeznaczone do każdego systemu wysokościowego. Są to bardzo klasyczne szelki utrzymane w układzie harness, więc zabezpieczają zarówno tors jak i nogi pracownika, oraz pozwalają na swobodne wykorzystanie więcej niż jednej liny bezpieczeństwa. Jednocześnie, umożliwiają zamocowanie kieszeni czy zaczepów na wyposażenie podręczne czy narzędzia, co jest dość niespotykane w wyposażeniu bezpieczeństwa, i niejednokrotnie bardzo ułatwia wykonywanie zadań z użyciem narzędzi ręcznych. W przeciwieństwie do wielu elementów wyposażenia pracowniczego, nie są to jednak szelki niewygodne, gdyż w żaden sposób nie krępują ruchów, zwłaszcza jeśli używane są razem z odzieżą do prac wysokościowych, która pozwala na znacznie wygodniejsze zamocowanie szelek i pasów. Rdzeń szelek wykonany jest z takiego samego splotu stalowych żyłek jaki używany jest w linach zabezpieczających, więc nie są one łatwe do uszkodzenia, choć w razie potrzeby mogą zostać rozpięte błyskawicznie, dzięki systemowi szybkiego wypinania, zapożyczonemu z kamizelek wojskowych. Takie rozwiązanie zapobiegało wielu problemom mogącym utrudnić zdjęcie szelek w trakcie sytuacji awaryjnej i było doceniane przez całą załogę.

Szelki są również utrzymane w obecnym standardzie alpinistycznym, dzięki czemu mogą być wykorzystywane praktycznie z każdym systemem wysokościowym, zarówno przemysłowym jak i sportowym, choć przeznaczone są domyślnie do tego pierwszego. Firmy które używają wyposażenia alpinistycznego podczas wykonywania zadań mogą więc zaopatrzyć się bez wahania w ten typ szelek, i mieć pewność iż będą one całkowicie kompatybilne z dowolnym systemem.

Kategorie: Remonty