Beskid Niski jest jednym z pasm górskich w Karpatach. Znajduje się między przełęczami Łupkowską, a Tylicką. Wschodnia. Wschodnia granica Beskidu Niskiego oddziela Karpaty Zachodnie od Karpat Wschodnich. Beskid Niski graniczy od wschodu z Bieszczadami. Leży na terenie Polski i Słowacji. Z pewnością stanowi to wspaniałe miejsce dla osób, które lubują się w ciszy i spokoju, tych osób, które lubią obcować z przyrodą w pełnym tego słowa znaczeniu. 

Nocowanie w Beskidzie Niskim

noclegi Beskid niskiWiele osób ma już zarezerwowany wypoczynek na najbliższy okres wakacyjny. Są jednak takie osoby, które jeszcze tego nie zrobiły i ciągle szukają. Jeżeli są to osoby z grupy, o której napisano wyżej wspaniałą alternatywą będzie dla Nich właśnie Beskid Niski. W samym centrum tego wspaniałego miejsca znajduje się Magurski Park Narodowy. Dodatkowo na jego terenie mieszczą się aż 4 uzdrowiska: Iwonicz-Zdrój, Wysowa-Zdrój, Wapienne oraz Rymanów-Zdrój, co jest wspaniała wiadomością dla osób, które mają problemy ze zdrowiem. W Wapiennym znajdują się wody mineralne. Na terenie Beskidu Niskiego możemy spotkać bardzo dużo zwierząt, jest to związane z małym zaludnieniem. Z tego też powodu wielu znawców posuwa się do określenia, że Beskid Niski jest jednym z najdzikszym miejsc w Polsce. Warto też wspomnieć, że na tym terenie znajduje się wiele miejsc objętych programem NATURA 2000. Turystycznie atrakcyjne są również liczne doliny, gdzie kiedyś były wsie. Na tym terenie znajduje się dużo zabytków a charakterze religijnym – kościołów i cerkwi. Najciekawszy drewniany kościół znajduje się w Sękowej, jest wpisany za światową listę UNESCO. Jeśli taki krótki opis zachęca Nas do odwiedzenia tego miejsca trzeba miejsca, gdzie możemy się zatrzymać. Po wpisaniu w przeglądarkę internetową hasła „Noclegi Beskid Niski” otrzymamy sporo wyników. Najtańsza oferta jest już od 10 złotych za osobę za dobę, jednak pokój w domu u kogoś nie każdemu będzie odpowiadał. Koszt wynajęcia najbardziej popularnych domków letniskowych zaczyna się już od 25 złotych wzwyż. Wraz z wyposażeniem cena ta rośnie. Jest też dużo ogłoszeń, gdzie oferuje się wynajęcie całego domku za kwoty od 450 złotych dla kilkunastu osób. Według Nas jest to dobre rozwiązanie dla dużych rodzin, lub wypadów ze znajomymi. 

Miejsca jakie możemy zobaczyć na terenie Beskidu Niskiego na pewno długo zapadną Nam w pamięci. Są unikalne i wyjątkowe, i na pewno nigdzie indziej nie doświadczymy takich widoków. Ostatnią rzeczą, jaką musimy zrobić jest rezerwacja i już możemy się pakować.