Piękna i zadbana cera to marzenie niejednej kobiety. Rozwój branży kosmetycznej sprawił, że na półkach drogerii można znaleźć coraz większy wybór kosmetyków pielęgnacyjnych, przeznaczonych do najróżniejszych typów cery, wieku, a także o zróżnicowanym przeznaczeniu i działaniu. Coraz częściej zwraca się uwagę na stosowane kosmetyki – popularność zyskują te naturalne, ekologiczne i wegańskie. Coraz więcej mówi się także o tak zwanych kosmetykach niszowych – czym one właściwie są i gdzie je znaleźć?

Kosmetyk niszowy – bezpieczny, ekologiczny, naturalny

kosmetyki niszoweKosmetyków niszowych na rynku jest właściwie wiele, jednak nie są one produkowane na tak masową skalę, co te drogeryjne. Nie sposób ich znaleźć zatem w popularnych i znanych sklepach. Kosmetyki niszowe bardzo często są ręcznie robione, z naturalnym, pozbawionym drażniącej chemii składem. Rozwiązanie to uznawane jest za bardzo bezpieczne dla skóry skłonnej do alergii. Takie kosmetyki nie zapychają porów, skutecznie pielęgnują cerę, dostarczając jej drogocennych składników odżywczych. Można wśród nich znaleźć właściwie wszystko – od peelingów, szamponów, kremów, balsamów, po żele pod prysznic, do twarzy, pomadki, a także produkty specjalistyczne, czy do demakijażu. Kolejną ich zaletą jest łagodny, przyjemny zapach. Wśród kosmetyków niszowych nie sposób zapomnieć także o perfumach, gdyż wśród nich także spotkać się można z mało znanymi produktami o wysokiej jakości. Kupowanie niszowych, polskich kosmetyków ponadto wspiera finansowo lokalne biznesy. Kosmetyków niszowych właściwie nie sposób znaleźć w klasycznych drogeriach i sklepach z kosmetykami. Ich półki są właściwie po brzegi wyłożone standardowymi produktami znanych z reklam i popularnych marek. Czasem co prawda można znaleźć tam perełki – polskie marki lub kosmetyki z wegańskim składem. Dużo łatwiej jednak tego typu produkty znaleźć w lokalnych sklepikach lub internecie. Można tam znaleźć wiele sklepów internetowych, oferujących właśnie niszowe kosmetyki. Najczęściej będą to produkty nietestowane na zwierzętach, z bezpiecznym i krótkim składem. Kosmetyki ręcznie robione można z kolei znaleźć bezpośrednio na stronach producentów lub manufaktur, które je wytwarzają.

Niszowe kosmetyki zyskują na popularności. Główną przyczyną, dlaczego są tak chętnie wybierane to przede wszystkim ich naturalny, pozbawiony chemii skład. Ponadto kosmetyki te są często wegańskie i nietestowane na zwierzętach. Kosmetyki te mogą mieć nieco wyższą cenę, niż produkowane na masową skalę produkty drogeryjne, jednak nierzadko przewyższają je jakością, adekwatną do ceny.

więcej informacji – empiriaspa.pl