Od kiedy pamiętam zawsze fascynowały mnie zagadnienia związane z modą. W ostatnim czasie zaczęłam mocniej zagłębiać tematykę wszelkiego rodzaju dodatków do ubioru. Zafascynowała mnie przede wszystkim biżuteria w szerokim tego słowa znaczeniu. W dzisiejszych czasach jest to bowiem temat rzeka. Na każdym kroku powstają coraz nowsze firmy, zajmujące się produkcją ozdób. Jak w kalejdoskopie zmieniają się też trendy. Kolekcje, zaś, obejmują bardzo szeroką gamę stylów.

Piękna biżuteria ze stali

nomination biżuteriaBiżuteria towarzyszy ludzkości do zarania dziejów. Jest ona przede wszystkim dopełnienie stroju oraz, z przypadku pań, podkreśleniem urody. W dzisiejszych czasach biżuteria pełni też inną rolę, albowiem pozwala na wyrażanie siebie i kreowanie indywidualnego stylu. Od kiedy pamiętam interesowałam się modą, ale dopiero niedawno zaczęłam zagłębiać się w tematykę wszelkiego rodzaju ozdób. Okazuje się, że jest to temat rzeka. Każdy projektant czy producent biżuterii ma bowiem własny pomysł na nietuzinkową kolekcję. W ostatnim czasie zachwyciła mnie, na przykład, nomination biżuteria, która wykorzystuje przede wszystkim stal szlachetną. Sama marka Nomination liczy już sobie blisko czterdzieści lat. Projektanci, tworzący biżuterię dla tej marki, stawiają przede wszystkim na klasykę, ale w nowoczesnym wydaniu. Samo wykorzystani stali szlachetnej do tworzenia eleganckich bransoletek, naszyjników czy kolczyków jest już bardzo nietypowym pomysłem. Jeszcze ciekawsze jest to, że metale łączy się ze złotem, srebrem a nawet ze szlachetnymi kamieniami. Dzięki temu powstaje niepowtarzalne biżuteria, łącząca w sobie ponadczasową elegancję z nowoczesnym designem. Nomination jest włoską marką, co widać przede wszystkim w zamiłowaniu do piękna w i dbałości o szczegóły. Od jakiegoś czasu można też zakupić bardziej młodzieżowe kolekcje, w których do głosu dochodzą rzemyki, kolorowe sznurki oraz plastikowe dodatki. Wszystko, jednak, utrzymane jest w wysokiej klasy stylu. Podoba mi się to, że firma nie idzie w stronę kiczowatych projektów.

Od jakiegoś czasu zaczęłam interesować się tematyką współczesnej biżuterii. Okazało się, że jest to temat rzeka. Na rynku istnieje bowiem mnóstwo firm, zajmujących się projektowaniem i produkcją ozdób. Każda z tych marek ma też własną filozofię, jak chodzi o wprowadzane na rynek kolekcje. Mnie, na przykład, zaintrygowała włoska marka nomination, która do tworzenia biżuterii wykorzystuje szlachetne metale i łączy jest głównie ze złotem i kamieniami szlachetnymi.