Wygodne łóżko do sypialni to podstawa udanego wypoczynku. Śpimy przeciętnie 6-8 godzin na dobę, dlatego należy wybrać łóżko z odpowiednio dużą powierzchnią spania i wygodnym materacem, który zapewni spokojny, zdrowy sen. Łóżko małżeńskie drewniane, z dużym zagłówkiem to luksus znany z hoteli – teraz możecie mieć go w swoim domu.

Dlaczego warto zakupić łóżko z zagłówkiem?

łóżka z zagłówkiem w dobrej cenieObecność zagłówka wiąże się z kilkoma udogodnieniami. Po pierwsze łóżko z miękkim wezgłowiem jest idealnym rozwiązaniem dla osób spędzających w nim więcej czasu niż tylko ten przeznaczony na sen. Czytanie w pozycji półleżącej czy oglądanie filmów jest o wiele wygodniejsze, gdy za plecami ma się miękką, ale solidną konstrukcję. Po drugie nowoczesne meble do sypialni, wyposażone zwłaszcza w twarde i płaskie wezgłowie, skutecznie chronią ścianę za łóżkiem od zabrudzeń i otarć, dlatego warto jest zakupić łóżka z zagłówkiem w dobrej cenie i zapoznać się z najkorzystniejszymi cenowo ofertami na rynku. Jeszcze inną zaletą łóżek z rozbudowaną tylną częścią jest możliwość zintegrowania właściwego elementu do spania z szafkami nocnymi. Sprawdza się to szczególnie w przypadku minimalistycznych sypialni, w których, poza ewentualną szafą wnękową, nie znajduje się nic oprócz łoża. Warto dodać, że tapicerowane wezgłowia, mimo że pomagają utrzymać ściany w czystości, same niekiedy mogą zostać ubrudzone, a ich czyszczenie nie należy do najłatwiejszych zadań, w przeciwieństwie do zagłówków drewnianych. Nie da się ukryć, że rozbudowane zagłówki nie będą prezentować się idealnie w każdym pokoju. Łóżka metalowe do sypialni urzekają swoją prostotą i najlepiej wyglądają na tle jednolitej ściany. Takie modele najczęściej wyposażone są w skromne wezgłowia zespolone z całą konstrukcją. Wówczas raczej nie ma co planować dodawania miękkiego zagłówka, gdyż mebel starci swój naturalny urok. Zamiast tego warto pomyśleć o dodatkowych poduszkach, które w razie potrzeby pozwolą nam się wygodnie oprzeć. Takie łóżka za to, dzięki lekkiej ażurowej konstrukcji i relatywnie wysokim nóżkom, optycznie powiększą małą sypialnię, a przynajmniej nie przytłoczą jej. Innym pomysłem wygospodarowania dodatkowej przestrzeni jest postawienie na łóżko ze skrzynią, której pojemność pozwoli trzymać tam wiele rzadziej używanych rzeczy, a tym samym – zredukować ilość potrzebnych szafek w pomieszczeniu.

Z pewnością łóżka z zagłówkiem są gwarancją naszej wygody. Dzięki nim możemy w łóżku przeczytać naszą ulubioną książkę, bez obawy o ból pleców, który wywołany będzie brakiem podparcia. Łóżka, którym towarzyszy zagłówek wyglądają bardzo stylowo i nadają każdemu wnętrzu wyjątkowego, ponadczasowego wyglądu.

Kategorie: Wnętrza