Wyposażanie załogi zakładu produkcyjnego wymagało przede wszystkim dobrego dopasowania odzieży i sprzętu ochronnego do warunków pracy, w jakich miało funkcjonować. Wielokrotnie zdarzało się iż większość wypadków przy pracy spowodowana była niewystarczająco dobrym lub niedopasowanym strojem czy wyposażeniem ochronnym, dlatego też na terenie zakładu staraliśmy się zawsze wyekwipować pracowników poszczególnych sekcji linii produkcyjnej wedle zagrożeń, jakie panowały na ich stanowiskach.

Renomowana hurtownia wyposażenia pracowniczego w Bydgoszczy

sprawdzony sklep bhp - bydgoszczW przeciwieństwie do wielu innych zakładów pracy, nie interesowało nas wyposażanie załóg w wyposażenie tanie i zawodne. Stawialiśmy przede wszystkim na jakość i trwałość, preferując jednorazową dużą inwestycję zamiast zaopatrywania się w tani ekwipunek który musiałby być wymieniony bardzo szybko, na dłuższą metę generując za wysokie koszty. Źródłem naszego wyposażenia był najbardziej renomowany i sprawdzony sklep BHP – Bydgoszcz posiadała bowiem wiele marketów budowlanych i hurtowni sprzedających wyposażenie pracownicze, choć z reguły w ofertach były tam elementy tanie, których nie chcieliśmy wprowadzać do inwentarza. Sklep w którym zaopatrywaliśmy się w sprzęt pracowniczy, natomiast, sprowadzał artykuły prosto od producentów, zazwyczaj skupiając się tylko na najbardziej renomowanych elementach wyposażenia, posiadających najwyższą wytrzymałość. Obszerna oferta obejmowała zarówno ubrania robocze, preparaty konserwacyjne oraz wyposażenie ochronne. Nie była równie tak ogólnego przeznaczenia jak większość ofert konkurencyjnych sklepów, zamiast tego zawierając sprzęt przeznaczony do pracy w najróżniejszych warunkach i na wszelkich stanowiskach zakładowych. Nie było więc problemu z dostaniem ubrań przeciwchemicznych do pracy z materiałami żrącymi lub też filtrów do masek przeciwchemicznych, jakie używane były podczas zadań lakierniczych czy produkcyjnych.

Wyposażenie objęte było bardzo dobrymi gwarancjami producentów, aczkolwiek sklep dawał również własną gwarancję jakości, bez szemrania wymieniając dowolne elementy zamówienia które nie spełniały norm jakości lub posiadały jakiekolwiek ubytki czy uszkodzenia. Nie korzystano również z usług kurierów, gdyż sklep lokalnie dostarczał zamówienia bezpośrednio do klienta, a pracownicy wykonujący dostawy własnoręcznie sprawdzali stan wszystkich elementów podczas odbioru, natychmiast wymieniając wszelkie części zamówienia, które nie były w stanie idealnym, jak również uzupełniali braki.

Kategorie: Ochrona