Od urodzenia mieszkam w niedużym świętokrzyskim mieście, jakim jest Połaniec. Sama jako dziecko uczęszczałam do tamtejszego żłobka. Wówczas jedynej państwowej placówki tego typu w okolicy. Nie pamiętam oczywiście tego okresu, jednak moja mama opowiadała mi, że była bardzo zadowolona z takiego rozwiązania. Podkreślała, że spotykała się czasami z krytycznymi uwagami dotyczącymi zostawiania mnie w takim miejscu, jednak bardzo lubiłam zabawę z innymi dziećmi oraz swoje opiekunki, a różne aktywności pozytywnie wpłynęły na mój rozwój.

Współczesne połanieckie żłobki

żłobek w połańcuDziś w Połańcu istnieje już o wiele więcej żłobków, choć zdecydowana ich większość to prywatne placówki. Państwowych miejsc tego typu jest w naszym mieście tylko kilka, a dostęp do nich jest nieco ograniczony, ponieważ praktycznie każdego roku jest bardzo dużo chętnych na jedno miejsce. Pierwszeństwo, zgodnie z regulaminem rekrutacji, mają te dzieci, które borykają się z jakąś niepełnosprawnością, bądź taki problem ma ktoś z ich rodziny. Dodatkowe punkty w procesie rekrutacji mogą też otrzymać dzieci pochodzące z niepełnych lub wielodzietnych rodzin. Szczegóły dotyczące przyjmowania podopiecznych są każdego roku zawierane w regulaminach tworzonych przez państwowe żłobki na podstawie konkretnych przepisów prawnych. W mojej opinii najlepszy żłobek w Połańcu znajduje się w centrum tego miasta. Ta bajkowa kraina już samym wyglądem przyciąga uwagę dzieci oraz ich rodziców. Piękny kolorowy budynek wygląda niczym chatka z piernika, a w jego wnętrzu na każdym kroku towarzyszą nam baśniowe postaci. Nie chodzi jednak jedynie o niezwykły wygląd tego miejsca. Jego największym atutem jest wspaniały personel, który ma zawsze pełno ciekawych pomysłów i nie skupia się jedynie na opiece nad dziećmi, ale także na ich wszechstronnym rozwoju. Miałam okazję osobiście uczestniczyć w różnych (logopedycznych, dźwiękonaśladowczych, rytmicznych, ruchowych i plastycznych i językowych) zajęciach przygotowywanych dla maluchów i muszę przyznać, że były one prowadzone na bardzo wysokim poziomie.

Warto zastanowić się nieco dłużej nad wyborem odpowiedniego żłobka dla swojego dziecka. W Połańcu istnieje kilkanaście tego typu placówek, jednak większość z nich jest prywatna. Osobiście jestem zachwycona, że udało mi się wysłać swojego syna do żłobka znajdującego się w centrum miasta, który nie tylko mieści się we wspaniałym budynku, ale także zatrudnia najcudowniejszy personel. Zajęcia prowadzone w tym miejscu są zawsze przygotowywane z ogromną starannością w taki sposób, aby wszechstronnie wpływać na rozwój dzieci.

Kategorie: Zabawki