Krem do twarzy to podstawowy kosmetyk, którego codziennie używają praktycznie wszystkie kobiety. Ma on za zadanie nawilżać, odżywiać oraz chronić naszą skórę. W okolicach trzydziestego roku życia należy sięgnąć po pierwsze kremy przeciwzmarszczkowe.

Najlepszy krem na zmarszczki dla kobiet

najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe dla kobietKażda z nas chciałaby jak najdłużej wyglądać pięknie i młodo oraz cieszyć się gładką, jędrną cerą. Niestety z wiekiem nasza skóra traci elastyczność. W przypadku zmarszczek prawdziwe jest stwierdzenie, że lepiej im zapobiegać niż leczyć. Kiedy już powstaną będzie znacznie trudniej się ich pozbyć i będziemy w tym celu potrzebować dużo bardziej zaawansowanych, a co za tym idzie kosztownych preparatów. Dlatego też mówi się, że warto zadbać o skórę twarzy już w młodości. Wielu kosmetologów twierdzi, że już po dwudziestym piątym roku życia można używać pierwszych kremów przeciwzmarszczkowych, natomiast trzydziestka jest momentem kiedy już koniecznie powinnyśmy po nie sięgnąć jeśli tylko zależy nam na młodym wyglądzie. Z wiekiem wybieramy kolejne kremy dedykowane dla naszej skóry jak np. 30+, 40+, 50+ itp. Warto przestrzegać tych norm. Im starsza skóra tym więcej składników odżywczych będzie miał przeznaczony dla niej krem. O ile nie jest dużym problemem jeśli młoda kobieta użyje kremu swojej mamy czy babci – jej skóra po prostu nie wykorzysta wszystkich zawartych w nim składników, to jednak już kobiety w starszym wieku nie powinny używać kremów przeznaczonych dla młodszych, ponieważ nie będą one w stanie zaspokoić potrzeb ich skóry. Pamiętajmy, że najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe dla kobiet to te, które są dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Warto więc zwrócić uwagę jakiego typu skórę mamy (np. suchą, tłustą, wrażliwą czy mieszaną). Zwracajmy też uwagę na skład. Najskuteczniejsze kremy przeciwzmarszczkowe to te zawierające kwas hialuronowy, kolagen oraz antyoksydanty. Jeśli mamy problem z dopasowaniem kremu, który będzie odpowiedni dla naszej cery, warto poradzić się kosmetyczki lub dermatologa. Na delikatne okolice oczu należy używać osobnego kremu, przeznaczonego pod oczy. Podstawą działania kremów przeciwzmarszczkowych jest ich regularne stosowanie. Najlepiej robić to rano i wieczorem, dobrze też mieć dwa oddzielne kremy przeznaczone na dzień i na noc.

Kremy przeciwzmarszczkowe nie zlikwidują głębokich zmarszczek, ale stosowane systematycznie pomogą je spłycić i zapobiegną powstawaniu nowych. Pamiętajmy, aby czytać skład i dobrać odpowiedni krem do naszej cery oraz wieku.