Wiele budynków powstających w przyszłości nie posiada izolacji poziomej na fundamentach. Nie tyczy się to niestety tylko budynków drewnianych ale również murowanych. Kwestie związane z izolacją poziomą bagatelizowano jednak z biegiem czasu często okazywało się że był to spory błąd. Brak tejże izolacji jest jedną z głównych przyczyn powstawania wilgoci w ścianach. Izolacja ta ma bowiem za zadanie blokować kanaliki, z którymi do naszych fundamentów dostają się cząsteczki wody kapilarnej podciąganej z gruntu. 

Skuteczne izolowanie iniekcją ciśnieniową

skuteczna iniekcja ciśnieniowaZ problemem wilgoci w fundamentach oraz w piwnicach zmagają się tysiące właścicieli domów wybudowanych kilkadziesiąt lat temu. Niektórzy w celu zaizolowania fundamentów stosowali lepik, który jednak nie zawsze spełniał swoje zadanie. Z biegiem lat okazało się że lepiej jest materiałem szkodliwym i zupełnie przestaną go stosować. Właśnie wtedy powstało bardzo dużo budynków, które izolacji poziomej w ogóle nie posiadają. Nie oznacza to jednak tego że nie możemy nic z tym zrobić. Na dzień dzisiejszy bardzo dobrą, skuteczną i polecaną metodą jest iniekcja ciśnieniowa. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest skuteczna iniekcja ciśnieniowa to na dzień dzisiejszy w Polsce znaleźć możemy całe mnóstwo firm zajmujących się regeneracją hydroizolacji przy użyciu wspomnianej metody. Tenże sposób odbudowywania warstwy izolacyjnej polega na wtryskiwaniu do wnętrza ściany specjalnego preparatu, który tłoczony jest pod bardzo dużym ciśnieniem. W tejże metodzie konieczne jest nawiercanie otworów o średnicy od 10 do 12 milimetrów. Jednak najistotniejszą kwestią jest umieszczenie utworów w odpowiednich odległościach od siebie. Za uniwersalne rozwiązanie stosuje się rozstaw wynoszący od 10 do 12 i pół cm. O czym warto pamiętać przy stosowaniu tej metody to bardzo delikatne rozpoczynanie wtłaczania. Bardzo duże ciśnienie może spowodować bowiem dość znaczące uszkodzenie konstrukcji.

Na chwilę obecną bardzo popularną praktyką jest to, że przy stosowaniu metody iniekcji ciśnieniowej stosuje się jednostajne ciśnienie aż do uzyskania równomiernej strefy działania. Sposób regenerowania hydroizolacji, o którym tutaj mowa uchodzi na chwilę obecną za najskuteczniejszy. Moje słowa potwierdzić mogą specjaliści z tej branży, którzy z tą metodą mają na co dzień do czynienia. Na iniekcje ciśnieniową zdecydowało się już bardzo dużo osób zmagających się z problemem wilgoci w piwnicach. Dzięki zastosowaniu tej metody problem wilgoci zniknie i już nigdy więcej nie wróci.

 

Kategorie: Remonty