Pomyłki zdarzają się każdej załodze, nawet najlepiej zorganizowanej. Mimo iż zawsze planujemy ilość materiałów, potrzebną na wykonanie pierwszego etapu budowy zawsze przed rozpoczęciem projektu, czasem okazuje się ona zbyt mała, lub też hurtownie z których zamawiamy materiały nie mają dostatecznej ilości na stanie. W przypadku ostatniego projektu jaki wykonywaliśmy, okazało się iż nie zamówiliśmy wystarczającej ilości materiałów do swobodnego przeprowadzania prac.

Polecany skład materiałów budowlanych w Warszawie

skład budowlany na OchocieByliśmy więc zmuszeni do zaopatrywania się na miejscu, przynajmniej do czasu gdy hurtownia mogła sprowadzić wymagane przez nas materiały, co mogło zająć dość dużo czasu. Kompletowaliśmy więc zapas materiałów budowlanych w lokalnych marketach, choć zawsze były to niezbyt duże ilości, które wystarczały na bieżące potrzeby. Nasi pracownicy wspomnieli jednak iż bardzo duży skład budowlany na Ochocie, niedaleko miejsca w którym wykonywaliśmy projekt, może być lepszym źródłem materiałów, chemii i wyposażenia. Skład, jak się okazało, miał ogromną ilość każdego rodzaju materiałów budowlanych na stanie. Niezależnie od tego czy potrzebny nam był podstawowy budulec, chemia czy spoiwa, mogliśmy tam dostać wszystko w bardzo dużych ilościach, nawet tak dużych by pozwalały na stworzenie zapasu, wystarczającego na bardzo długi czas. Skład prowadził w całości sprzedaż hurtową, a im większe zamówienie, tym większy upust na cenie, jaką wystawiano, dlatego też największe zamówienia były najbardziej opłacalne, tym bardziej iż potrzebowaliśmy bardzo dużych ilości materiałów w każdym etapie wykonywania projektu budowlanego. Dostawy wykonywane były za pomocą samochodów wyposażonych w dźwigi hydrauliczne, a od pewnego pułapu ceny zamówienia były one wliczone w koszty, aczkolwiek nie było większego problemu by samodzielnie odebrać i przetransportować zamówienie na miejsce.

Skład wykonywał również bardzo nietypowe zlecenia stałe, które polegały na dostarczaniu na miejsce docelowe określonych w umowie ilości materiałów, na ogół najbardziej podstawowych, takich jak cement, gips czy spoiwa do wykończeń, przez określony czas. Umożliwiało to stały dostęp do konkretnych materiałów, potrzebnych na stanowisku pracy bez obaw o nagły brak, a dostawy były wykonywane bardzo rzetelnie i bez najmniejszych opóźnień czy braków. Skład okazał się być idealnym miejscem w którym uzupełniać mogliśmy zapasy wszelkich materiałów, ale również i odzieży ochronnej czy też narzędzi, gdyż takowe również znajdowały się w ofercie.