Zapewne każdy, kto choć raz był w łazience, z której korzysta wiele osób, wie, jaki przykry zapach potrafi unosić się w powietrzu. Żeby się go pozbyć lub chociaż zamaskować, stosuje się wiele różnych aerozoli i innych odświeżaczy powietrza. Chcąc jak najlepiej poradzić sobie z nieprzyjemną wonią i zapewnić świeżość w toalecie, warto zaopatrzyć się w kolorowe i pachnące wkładki.

Tani sposób na świeży zapach w łazience

tanie wkładki do pisuarówW wielu sedesach montuje się kostki, które uwalniają zapach po spłukaniu wody. Co w przypadku, gdy chcemy, by po każdym spuszczeniu wody w pisuarze w powietrzu unosił się zapach cytryn lub kwiatów? W trosce o zapewnienie świeżość w męskich toaletach, wielu producentów środków czystości proponuje swoje tanie wkładki do pisuarów. Różnią się one wielkością i możliwością montażu od popularnych kostek do toalet. Dzięki temu, że są dyskretne, można bardzo łatwo zapewnić świeżość i nie wywołują dyskomfortu u mężczyzn. Bakterie enzymatyczne zawarte we wkładkach są odpowiedzialne za usuwanie odoru wydobywającego się z pisuaru. Ich obecność wpływa też na poprawę czystości muszli. Wybierając, warto zwrócić na wypustki – im dłuższe, tym lepsze, bo znacznie skuteczniej odświeżają. Osobiście wybieram te, na których można ustawić datę założenia wkładki, by wiedzieć, kiedy należy wymienić ją na nową. Zazwyczaj jednak wkładka potrafi działać przez miesiąc bądź półtora miesiąca. Wszystko zależy od częstotliwości spłukań, bo w miesiącach, w których przyjmujemy wielu gości i urządzamy imprezy, wkładki zużywają się szybciej. Moimi ulubionymi są okrągłe wkładki pachnące jabłkiem i cynamonem, które nie zapychają odpływu, są giętkie i elastyczne oraz zmniejszają rozprysk. Po zastosowaniu ich zauważyłam, że czyszczenie pisuaru jest znacznie łatwiejsze i szybsze. Dla mnie, jako miłośnika ekologii bardzo ważne jest materiał, który posłużył do ich wykonania i to, co stanie się z wkładką, gdy się zużyje, dlatego wybieram tylko biodegradowalne wkładki. Chcę mieć też pewność, że mój zakup nie zanieczyści na trwale wody, która po dostaniu się do wód podziemnych mogłaby źle wpłynąć na środowisko naturalne.

Sposobów na czystą i pachnącą łazienkę jest mnóstwo. Wkładki sprawdzają się w moim domu oraz w miejscu, gdzie pracuję. Mogę z zadowoleniem przyznać, że mój pomysł zakupu tanich wkładek do pisuarów poparł sam prezes i teraz ze wszystkich łazienek roznosi się po całym budynku piękny zapach czystości i higieny. Mam nadzieję, że wkładki zostaną z nami na dłużej, a kto wie? Może również w damskiej toalecie zostaną założone kostki – odpowiedniki pachnących wkładek?