Po dłuższym okresie zimnych, szarych dni z otwartymi ramionami witamy wiosnę. Pojawiła się ona nie tylko za oknami, ale też w sklepach odzieżowych. Projektanci jak co roku przygotowali dla nas nowe kolekcje, zdradzające jakie trendy obowiązywać nas będą zarówno latem i wiosną. W tym sezonie nastąpił wielki powrót do trendów z lat sześćdziesiątych, kiedy to królowały stroje zwiewne, wygodne i nawiązujące do natury.Teraz te zwiewne ubrania nawiązują bardziej do lokalnej kultury.

Wzory etniczne na sukienkach

sukienka we wzory etniczneJak co roku wiosna przyniosła ze sobą nie tylko ciepło i słońce, ale też nowe trendy w modzie. Od dłuższego już czasu w sklepach możemy podziwiać nowe kolekcje wiosenno- letnie. Cechą charakterystyczną obecnych kolekcji są zwiewne, wygodne ubrania, nawiązujące swoją stylistyką do lat sześćdziesiątych. Najbardziej topowe są sukienki, najlepiej długie, do kostek. Letnim hitem ma być sukienka we wzory etniczne, która idealnie nadaje się na spacery czy też wypad na miasto. Takie sukienki występują zazwyczaj w różnych wersjach zarówno długich do kostki, jak i krótkich, takich nieco ponad kolano. Kobietom już teraz przypadły do gustu szczególnie krótkie wersje sukienek z motywem etnicznym. Mają one często dłuższe rękawy, więc idealnie pasują na wiosenne dni. Do takich sukienek możemy dopasować niemal każdy rodzaj obuwia. Oczywiście najbardziej elegancko będą wyglądały wszelkiego rodzaju buty na obcasie. Do luźniejszych stylizacji możemy dobrać tak modne od jakiegoś już czasu trampki lub latem zwykłe sandały, a nawet japonki. Wzory etniczne nadają się przede wszystkim na co dzień. Raczej nie stosuje się tego typu materiałów w przypadku bardziej eleganckich kreacji. Najbardziej popularne wzory etniczne nawiązują do naszych państwowych, lokalnych tradycji wzorniczych. Wzory etniczne pojawiają się nie tylko na sukienkach, ale też na luźnych koszulach damskich lub spodniach. Również w garderobie męskie pojawia się coraz więcej ubrań w mniejszym lub większym stopniu nawiązujących do tradycji ludowej.

Wzory etniczne w coraz większych ilościach pojawiają się w najnowszych kolekcjach wiosenno- letnich. Współczesna moda mocno nawiązuje do tradycji lokalnych kultur. Nawiązanie to przejawia się przede wszystkim we wzorach, które pojawiają się na ubraniach, głównie damskich. Najmodniejsze są w tym sezonie zwiewne suknie, w długich i krótkich wersjach na których pojawiają się wzory etniczne. Pasują one na różne okazje, z tego względu już teraz zyskały sobie szerokie grono zwolenniczek.