Punkty gastronomiczne piekarskie, jak i cukiernicze, mają na wyposażeniu swoich linii produkcyjnych maszyny, które większość czynności robią za nas. Jest to idealna synteza między maszynami i ludźmi, którzy mogą robić parę czynności na raz, dzięki takiemu nowatorskiemu rozwiązaniu. Jednymi z najprzydatniejszych urządzeń na zakładzie, są mieszałki do ciast i różnych mas. Bez nich zakład nie prosperował by, w tak szybkim tempie.

Mieszałki do zakładów piekarskich

mieszałka do piekarniUrządzenia te, to solidna i masywna konstrukcja. Tworzona jest za pomocą najnowszych technik inżynierskich tak, aby była odporna na zniszczenia, przez wszelkie czynniki zewnętrzne. Dzięki nowoczesnej technologii jest intuicyjna i prosta w obsłudze. Większość mieszałek wykonana jest z najlepszych jakościowo surowców, takich jak stal szlachetna, czy też nierdzewna. Dzięki jej konstrukcji, można z łatwością poddać ją zabiegom konserwacyjnym. Zastosowanie tych mieszałek sprowadza się do początkowej obróbki ciasta, czyli jego miesienia, inaczej mieszania. Składa się głównie z dwóch części, biorących udział w procesie, czyli wielkiej dzieży, w której znajduje się ciasto, oraz solidnego mieszadła. W zależności od głównego ukierunkowania zakładu, inaczej dobierzemy maszynę. Mieszałka do piekarni, powinna się charakteryzować odpowiednią siłą, która poradzi sobie z rozmieszaniem wszelkich ciast twardych, takich jak ciasto żytnie, przy minimalnej obecności wody. Można wyposażyć ją w różnego rodzaju mieszadła, jednak najpopularniejszym jest widelcowy, który idealnie współgra, z naszą maszyną i piekarnią. Obroty mieszałek do piekarni, powinny być mniejsze, tak aby uzyskać idealnie rozmieszaną, jednolitą konsystencję ciasta. Warto też zwrócić uwagę na specyfikację urządzenia, w celu sprawdzeniu surowca, z którego został wykonany. Jak już wcześniej wspomniałem, całość musi być wykonana z najwyższej jakości stali, w tym dzieża, mieszadło, hak oraz osłona zabezpieczająca. Mieszałki mają największy kontakt z żywnością, materiał powinien więc być bezpieczny dla zdrowia i łatwy w czyszczeniu. Samo mieszadło natomiast, powinno być w pełni odporne na atak korozji. Dodatkowym przydatnym elementem, jest specjalna kratka, która oddziela dzieżę z ciastem, od czynników zewnętrznych, dzięki czemu chroni również nasze ręce.

Takowy sprzęt, został stworzony z myślą o codziennej eksploatacji. Z pewnością sprawdzi się nie tylko jako wyposażenie dla zakładów piekarskich, ale również do cukierni i kuchni restauracji. Dzięki takiej maszynie, wyrób jakichkolwiek ciast twardych, stanie się szybki i prosty.