Mezoterapia to innowacyjny zabieg medyczny, który pomaga leczyć różnorodne zmiany skórne, bóle, a nawet zaburzenia krążenia. W Katowicach zabieg ten najczęściej stosuje się w leczeniu wypadania włosów, poprawie kondycji skóry z cellulitem i rozwiązywaniu problemów ze skórą twarzy. Mezoterapia jest niezwykle skuteczna i uznana na całym świecie, a mezoterapia to zabieg inwazyjny, który został opracowany w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Na czym polega zabieg mezoterapii?

profesjonalna mezoterapia w KatowicachMezoterapia była i jest uważana za zabieg terapeutyczny, w którym ekstremalnie niskie dawki leków lub innych preparatów terapeutycznych wstrzykuje się płytko pod skórę. Znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. To nie tylko zabieg leczniczy, ale także upiększający i estetyczny. Ludzie wybierają mezoterapię do leczenia wypadania włosów, poprawy stanu skóry i walki z różnymi innymi problemami. Jest przydatna i wyjątkowa, ponieważ zabieg stosuje się w obszarze problemowym. Każda profesjonalna mezoterapia w Katowicach odbywa się w sterylnych warunkach. Istotne znaczenie w tym zabiegu ma kwas hialuronowy, który jest bardzo ważny dla utrzymania prawidłowego stanu skóry. Ze względu na spadek jego stężenia skóra wiotczeje, zaczyna wysychać, szarzeje i wysycha. Jego produkcja zaczyna spadać około trzydziestego roku życia, rozpoczynając tym samym wczesne procesy starzenia się skóry. Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany podczas mezoterapii. Pomaga aktywować naturalną produkcję kolagenu i elastyny. Skóra zaczyna się szybciej regenerować, spowalniając proces starzenia się. Kwas hialuronowy to nie jedyny zastrzyk, który można podać podczas mezoterapii. Często dopuszcza się mieszanie różnych składników. Zawierają aminokwasy, witaminy, przeciwutleniacze, wypełniacze, niezbędne dla skóry minerały. Zastrzyk jest dostosowany do każdej osoby indywidualnie, w zależności od istniejących problemów i potrzeb skórnych. Oczywiście przed zabiegiem należy dokładnie zbadać stan skóry. Na zabieg nie idziemy z marszu, tylko po wcześniejszych konsultacjach z dermatologiem.

Metoda mezoterapii pomaga składnikom aktywnym wniknąć dokładnie tam, gdzie są potrzebne. Dodatkowo, gdy mieszanka dobroczynnych składników zostanie wstrzyknięta pod skórę, składniki aktywne zatrzymują się przez długi czas, usprawniając tym samym procesy regeneracji skóry. W związku z tym jest ona bardzo popularne we współczesnym świecie. Coraz częściej stosowana jest przez kobiety, ale i również przez mężczyzn. Jest to zabieg dla każdego dorosłego człowieka.