Uwielbiam spędzać czas na łonie natury, przez co przeprowadzka do domu z ogrodem od dawna była moim marzeniem. W końcu nadszedł czas na jego realizację – zdecydowaliśmy się zmienić miejsce zamieszkania. Dosyć szybko udało nam się znaleźć nowe lokum z dosyć dużym ogrodem. Przed przeprowadzką zrobiliśmy niewielki remont oraz zmieniliśmy wystrój niektórych pomieszczeń, by bardziej odpowiadały naszym upodobaniom. Po przeprowadzce nadszedł czas na dokonanie pewnych zmian w ogrodzie – chcieliśmy, by się pięknie prezentował.

Ciekawe ozdoby ogrodowe – ptaki

stojące metalowe ptaki ogrodoweBardzo lubię najróżniejsze rośliny, dlatego zdecydowałam się kupić kwiaty oraz krzewy do swojego ogródka. Zaplanowaliśmy ciekawą aranżację tej przestrzeni w taki sposób, by zapewnić sobie ciekawe miejsce do odpoczynku. Po zasadzeniu roślin uznałam, że jeszcze czegoś mi tutaj brakuje. Bardzo lubię estetyczne elementy otoczenia, które przyciągają wzrok oraz dodają uroku danej przestrzeni. Postanowiłam więc kupić stojące metalowe ptaki ogrodowe. Tego rodzaju dekoracje bardzo mi się podobają, ponieważ urozmaicają podwórko. Zdecydowałam się na zakup kilku sztuk, by umieścić je w różnych miejscach. Kilka z nich znalazło się między kwiatami – pięknie się z nich wyłaniają. Kilka ptaków umieściłam również na nieco bardziej pustym trawniku. Dzięki temu wygląda on o wiele lepiej. Takie ogrodowe rzeźby przyciągają wzrok – to właśnie chciałam osiągnąć. Piękne dekoracje sprawiają, ze całość wygląda o wiele lepiej, bardziej przytulnie. W takim otoczeniu relaksowanie się jest o wiele łatwiejsze oraz bardziej efektywne. Dekoracje wykonane z metalu są trwałe oraz odporne na różne warunki atmosferyczne. Dzięki temu mogę mieć pewność, że długo będą się one ładnie prezentować w moim ogrodzie. Niedługo po przeprowadzce zaprosiliśmy do siebie znajomych, na piknik w ogrodzie. Wszyscy niemal od razu zwracali uwagę na znajdujące się w nim dekoracje. Taki ogród robi bardzo dobre wrażenie – wszyscy doskonale się w nim czuli, co było dla mnie niezwykle istotne.

Podczas urządzania swojego ogrodu zwracałam uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim chciałam, by to miejsce wyglądało estetycznie oraz ciekawie. Oprócz nowych roślin znalazły się w nim dekoracje z metalu. Piękne ptaki przyciągają wzrok oraz sprawiają, że podwórko wygląda bardzo oryginalnie. Uwielbiam przesiadywać przed domem, ciesząc się pięknym otoczeniem. Wszystko doskonale do siebie pasuje, co jest również ważne. Piękne ozdoby rozsiane po ogrodzie dodają całości uroku, z czego się bardzo cieszę.

 

Kategorie: Dom i Ogród