Urządzając salon zastanawiamy się, jakie meble kupić, aby nie zajmowały za dużo miejca. Aby były praktyczne. W salonie korzysta się z reguły z przedmiotów podręcznych, które przydają się na przykład podczas przyjmowania gości lub w ciągu dnia i wieczorem, kiedy wypoczywamy. 

Wygodnie i praktycznie w salonie

modne narożniki tapicerowaneAby salon nie miał zbyt dużo niepotrzebnych i niepraktycznych mebli, warto zastanowić się kied będziemy z niego korzystali, dlatego też pierwsze co trzeba zrobić to przemyśleć użytkowanie salonu. Jeśli lubimy oglądać telewizję warto telewizor powiesić na ścianie,  a przed nim ustawić kanapę lub narożnik. Modne narożniki tapicerowane będą dobrym dopełnieniem wypoczynku w salonie. Przy narożniku lub kanapie ustawmy półkę lub komodę albo stolik kawowy, który będzie też dobrym miejscem na postawienie kawy, kiedy będziemy chcieli ją wypić przed telewizorem. Kolejny mebel, który będzie praktyczny, jeśli salon jest połączony z jadalnią to witryna lub kredens. To wygodne meble, które sprawią, że cała odświętna zastawa stołowa będzie pod ręką gdy będziemy mieli gości. Można tam schować również mniej używane naczynia, takie jak półmiki lub różne okolicznościowe talerze świąteczne. Serwetki, słomki, szklanki do drinków i kieliszki również mogą znaleźć swoje miejsce w witrynie. Jeśli używamy obrusów, to można je umieścić w jednej z szafek kredensu. Dzięki temu będą one w jednym miejscu i wygodnie będzie je można wyjąć podczas nieoczekiwanego pojawienia się gości. Kolejnym meblem przydatnym w salonie może być stolik na laptopa. Będzie on przydatny, jeśli korzystamy z laptopa, nie mamy biura ani gabinetu a lubimy rozsiąść się na kanapie. Fotel lub szezląg to także będzie wygodne miejsce do relaksu lub czytania książki, jeśli tylko zamontujemy przy nich lampę z jasnym oświetleniem lub laampę wolnostojącą, którą w każdej chwili można przenieść w potrzebne do oświetlenia miejsce. Regał z książkami to też może być praktyczny mebel dla osób, które lubią czytać. Może być ustawiony przy fotelu, dzięki temu powstanie specjalny kącik do czytania, gdzie ciepły koc i goraca herbata umilą czas spędzany przy książce. W salonie nie może zabraknąć też kominak lub atrapy kominka, który stworzy ciepłą atmosferę i będzie miejscem spotkań w gronie rodziny. 

Jeśli chcemy, aby nasz salon był funkcjonalny i wygodny, nie posiadał niepotrzebnych mebli warto dobrze przemyśleć, jak będziemy korzystać z tego pomieszczenia, jakie są nasze zainteresowania oraz zajęcia w czasie wolnym, a wtedy salon stanie się dopasowany do nas i naszyh preferencji.