Należę chyba do tych ludzi, którzy uwielbiają dbać o swoje auto. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale spędzam kilka godzin tygodniowo w swoim garażu. Czas na dbanie o swój samochód mam zawsze w weekend, a dokładnie w sobotę. W niedzielę jest dzień wolny, więc wiadomo, że nic w tym dniu przy aucie nie robię. Jeśli chodzi o sobotę to jest to dzień tylko dla mnie i mojego samochodu. Zamykam się właśnie wtedy na kilka godzin w garażu i pielęgnuję swoje auto na wszystkie możliwe sposoby.

Używam najlepszych środków myjących

środki do mycia samochoduUmycie auta wydaje się być czynnością prostą, przy której nie potrzeba żadnej większej filozofii. Na pewno tak jest, jeśli robi się to regularnie i ma się o tej czynności większe pojęcie. Dla mnie osobiście mycie mojego samochodu jest bardzo proste, ponieważ mam już swoją technikę działania. Zawsze czyszczę swoje auto w ten sam sposób, dzięki czemu nie muszę się martwić, że ominę jakąś część samochodu. A wiadomo, że mycie samochodu musi przebiegać według określonego schematu. W każdym razie do sprzątania swojego auta używam najlepszych środków chemicznych i myjących. Do lakieru kupuję specjalistyczny środek czyszczący, dzięki któremu mój samochód po umyciu niemalże się błyszczy. Środek ten kupuję w hurtowni zajmującej się sprzedażą chemii samochodowej. W moim mieście działa taka specjalistyczna hurtownia, w której każdy może kupić środki do mycia samochodu. Regularnie odwiedzam tą hurtownię, bo czasem pojawiają się tam absolutne nowości, które odmieniają oblicze mojego auta. Poza środkami do mycia lakieru kupuję też specjalną chemię do mycia felg samochodowych oraz środki czystości do mycia deski rozdzielczej. Szczególnie środek do mycia felg sprawdza się w akcji. Kiedy się go używa to na felgach pojawiają się takie czerwone smugi. Myte tym środkiem felgi wyglądają jakby krwawiły. Tak działa ten preparat, który wystarczy potem jedynie opłukać myjką ciśnieniową. Po umyciu i opłukaniu felga wygląda praktycznie jak nowa. Lakier w moim samochodzie po umyciu specjalnymi środkami czystości również wygląda jak nowy.

Gdy tylko przychodzi sobota to zamykam się w garażu z moim samochodem i zaczynam jego wielkie mycie i sprzątanie. Uwielbiam po prostu ten moment, gdy mój samochód lśni czystością. Najpierw jednak muszę nad nim popracować – niekiedy zajmuje mi to nawet kilka godzin. W każdym razie na pewno warto poświęcić ten czas na dbanie o swój samochód. Kiedy wyjeżdżam nim po takiej pielęgnacji z garażu to nie mogę się wprost nadziwić jak pięknie wygląda mój umyty samochód.