W nowoczesnych domach coraz częściej można spotkać metalowe elementy dekoracyjne. Najczęściej są do różnorakie wazony i doniczki, ale w ostatnich latach duże zainteresowanie konsumentów wzbudzają także wszelkie litery ozdobne. Stojące drewniane napisy nie są już w modzie. Dziś nade wszystko ceni się metalowe konstrukcje naścienne. Jakie najczęściej wzory są wybierane? Gdzie szukać sprawdzonych i ciekawych dekoracji tego typu? Na te i inne pytania postaram się dziś rzeczowo odpowiedzieć.

Dekoracje z użyciem efektownych liter

efektowne świecące literyJako dekoratorka wnętrz doskonale zdaję sobie sprawę z tego, co jest na topie. Nade wszystko moi klienci cenią sobie niesztampowe, nowoczesne rozwiązania nie tylko architektoniczne, ale także aranżacyjne i dekoratorskie. Jak już wspomniałam we wstępnie, liczy się dziś przede wszystkim materiał, w którym chcemy się stykać. Niegdyś dominowało drewno, dziś zaś coraz częściej stawia się na metal. Moi klienci zawsze są zachwyceni proponowanymi przeze mnie dekoracjami naściennymi. Najczęściej zamawiają efektowne świecące litery. Tego typu produkty pięknie się prezentują na różnego rodzaju powierzchniach. Światło ledowe, w które jest zaopatrzona dekoracja, dodaje uroku metalowej konstrukcji i znacząco wpływa na jej pozytywny odbiór, gdyż ją ociepla. Jakie litery najczęściej pojawiają się na ścianach? Oczywiście wiele zależy od tego, gdzie dokładnie zawiśnie ozdoba. W przypadku wszystkich części domu bardzo dobrze sprawdzają się dekoracje zawierające inicjały domowników. Z kolei w salonach chętniej zawiesza się na ścianach całe wyrazy. Do stałego repertuaru wybieranych treści zaliczyć można napisy anglojęzyczne takie jak „home”, czy „love”. Oczywiście istotne jest to, aby dekoracja nie zawierała zbyt wielu liter, ponieważ będzie wówczas mało czytelna. Zawsze warto stawiać na prostotę, a jeśli będzie nam czegoś brakowało, możemy dodać jakiś element. Sama w swoim domu posiadam kilka dekoracji literowych. Wszystkie kupowałam w sieci i takie też rozwiązanie proponuję zawsze swoim klientom.

Różnego typu dekoracje literowe są od wielu lat obecne na polskim rynku. Chętnie zawieszamy je nie tylko na ścianach swoich domów, ale także w miejsca pracy oraz odpoczynku. Nierzadko są one dość sentymentalne, ponieważ stanowią jakieś ważne dla nas hasło lub zawierają inicjały. Osobiście polecam każdemu litery wykonane z metalu lub ewentualnie plastiku i wyposażone w oświetlenie ledowe. Taka dekoracja prezentuje się wspaniale na każdej ścianie i z pewnością posłuży nam przez dłuższy czas.