Pokój dziecięcy to miejsce niezliczonych możliwości zabaw na wszelkie sposoby. Moja córka udowodniła mi już niejednokrotnie, że tam nie da się nudzić. Jednak jako mama wiem, że dzieci wprost uwielbiają nowości. Odkrywanie nowego jest dla nich czymś fascynującym i niesamowicie zajmującym, a do tego ma walor edukacyjny. Dlatego też staram się kupować jej raz na jakiś czas nowe zabawki, czy gadżety do jej pokoju. Nie jest to łatwe zadanie. Nawet dwulatek ma już swoje upodobania i preferencje.

Namiot tipi – magiczny domek wielu możliwości

mały namiot tipi dla dzieciOstatnio w moich poszukiwaniach natrafiłam na coś niezwykle interesującego. Przez chwile sama poczułam się jak dziecko, bo przecież o to trochę chodzi w wybieraniu zabawek. Często kupujemy,y to czym chętnie sami byśmy się bawili. Ja mam tak bardzo często. Dlatego kiedy zobaczyłam mały namiot tipi nie mogłam sobie odmówić jego zakupu. To taka namiastka indiańskiego domu. Niesamowite miejsce do zabaw i do tego można je postawić wszędzie. W pokoju, na balkonie, w ogrodzie, gdzie tylko ma się miejsce. To bardzo lekka konstrukcja, łatwo ją przenieść z jednego miejsca w inne. Sama konstrukcja tego namiotu daje zupełnie nowe możliwości zabaw i spędzania czasu z dzieckiem. Lubie takie zabawki, czy w tym przypadku meble, które działają na wyobraźnie. Ta niewątpliwie ma w sobie coś magicznego. Sama będąc dzieckiem bawiłam się w wioskę Indian. Dodatkowo samo wykonanie tipi jest zachwycające. Pastelowa kolorystyka i wszelkie drobiazgi jak okienka z zasłonkami tworzą piękną całość. Mojej córce spodobało się to od pierwszego wejrzenia. Często wrzuca tam wszystkie swoje pluszaki i siedzi tam z nimi pochłonięta zabawą. Razem najchętniej czytamy tam książki. Na podłodze wyłożonej poduszkami jest tam bardzo wygodnie. Do tego tworzy się niesamowita atmosfera. Namiot ma tyle uroku, że jest teraz główną atrakcją pokoju mojej córki pomimo że ta ma dopiero dwa latka. Już nie mogę się doczekać, aż zacznie swoje własne zabawy w wioskę Indian.

Wspólna zabawa z dziećmi pozwala nam odpocząć od codziennych trosk dorosłego życia i wrócić pamięcią do lat naszego dzieciństwa. Spędzanie czasu razem umacnia więzi i daje obustronne korzyści. To bardzo ważne, aby wspólnie spędzać jak najwięcej czasu. Ja staram się poświęcać córce każdą wolna chwilę. Niezależnie, czy jest to spacer, układanie klocków, czy czytanie. Staram się aby jej przestrzeń była ciekawa przede wszystkim dla niej, ale również dla mnie. Taki mały namiot tipi dla dzieci dał nam nowe możliwości wspólnej zabawy. Dlatego uważam, że warto inwestować w zabawki i przedmioty rozwijające i zachęcające do wspólnej, niebanalnej zabawy rodzica z dzieckiem.

Kategorie: Zabawki